Jeff Lemire - Rváč

Rváč

Nakladatel:  Comics Centrum 2019
Není skladem
-10%
699 Kč
629 Kč
pohlídat

Anotace

Rváč, dojemný i mrazivý příběh, je jedním z vrcholných počinů oceňovaného komiksového scenáristy a výtvarníka Jeffa Lemirea. Citlivá a překrásně výtvarně zpracovaná grafická novela vypráví především o důležitosti rodiny a rodinného odkazu, a také o touze vystoupit z uzavřeného kruhu násilí.
Derek Ouelette má dny slávy dávno za sebou. Jeho...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Blame Canada! Jeff Lemire v komiksech Essex County a Rváč míchá hokej s melancholií

(...) Oproti mistrovsky spletenému mozaikovitému vyprávění staršího komiksu je novější Rváč mnohem přímočařejší. Přesto by klidně mohl být čtvrtým svazkem Essex County. Minimálně hlavní hrdina by do mužstva paličatých figur z Lemireho průlomového díla rozhodně zapadnul. Příběh o nepříliš bystrém bývalém hokejistovi, který se musí postarat o svou drogově závislou sestru, je drsnější a explicitněji pojmenovává problémy společnosti kanadského venkova – alkoholismus, fyzické násilí, rozvrácené rodinné vztahy, „sousedsky“ smířlivý přístup policie k překračování zákonů, živoření původního amerického obyvatelstva (hrdina a jeho sestra mají indiánské předky) a ostatně i honění se za hokejovou kariérou, která slibuje chiméru slávy, peněz a hlavně možnosti vypadnout z fádní a ponuré ledové krajiny. Přesto má svým způsobem optimističtější vyznění. Ukazuje, že přátelství a vzájemné porozumění může existovat i na takovém místě, jako je Kanada.

PŘÍBĚHY ŘEZAJÍCÍ JAK DOBŘE NAOSTŘENÁ BRUSLE

(...) Lemire i tentokrát zkoumá hranice samoty a způsoby, jimiž se z ní jedinec může vymanit, ale také – a to mnohem častěji – se do ní naopak pohroužit a programově se distancovat od svého okolí a všech nabídek pomoci. I tady Kanaďan bravurně propojuje přítomnost, minulost a představy svých postav. Oproti Essex County ovšem v mnohem přístupnější kresbě. Ani tentokrát se nedá mluvit o tom, že by to byl komiks jednoznačně barevný, nicméně disponuje mnohem větším počtem detailnějších pozadí a převládající modro-bílé ladění je v pečlivě vytipovaných pasážích obohaceno o další barvy, především červenou.

Lemire, Jeff: Rváč

Rváč velmi volně navazuje na slavný autorův komiksový román Essex County. S robustní černobílou kresbou se vrací k samotářským existencím na kanadský venkov, příběh je však tentokrát podstatně sevřenější.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Rváč
Autor:
Lemire, Jeff
Nakladatel:
Comics Centrum
EAN:
9788088152927
ISBN:
978-80-88152-92-7
Originál:
Roughneck
Překlad:
Niklíčková, Alexandra
Popis:
1× kniha, vázaná, 272 stran, česky
Rozměry:
17 × 24 cm
Rok vydání:
2019 (1. vydání)