Sally Rooneyová - Rozhovory s přáteli
Bestseller Novinka Skladem

Rozhovory s přáteli

Nakladatel:  Argo 2019

Anotace

Románová prvotina Sally Rooneyové Rozhovory s přáteli vzbudila v anglicky mluvícím světě zcela ojedinělý ohlas jak u čtenářů, tak u literárních publicistů: z neznámé autorky se doslova přes noc stala literární celebrita, její kniha vévodila žebříčkům prodejnosti i kulturním rubrikám irských i angloamerických novin a získala nejedno literární...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)

Vaše hodnocení
Přečetla si knihkupkyně z Hradce Králové

Mladá básnířka Frances, její přítelkyně a manželský pár, fotografka a herec. Debaty o lásce, vztazích, přátelství, politice, vině a nevině. Je to jako byste se ocitli v hlavě mladé dívky. Svěží, vtipné, dobře napsané.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Mladí a nejistí

(...) Čtenáře i recenzenty zcela jistě okouzlila lehkostí psaní. Nevyhýbá se velkým emocím a prožitkům, což přisuzuje lásce ke klasickým románům 19. století; s Austen a Salingerem ji kritika nespojuje náhodou. Podobně jako oni píše zábavným, svižným stylem, který ale nepluje po povrchu a postihuje důležité rozměry života dnešní nejmladší generace dospělých. Nekřečovitě ukazuje jejich široké pojetí sexuality a svět, v němž být queer je něco normálního. Její hrdinové jsou inteligentní, zároveň roztěkaní, znejistělí rozpadajícím se pracovním trhem a emocionálně nestabilní, což se přelévá do psychických problémů. (...) Pro Sally Rooney je takovým prostředkem především řeč, v níž vynalézavě ukazuje, jak intenzivní pobývání na sociálních sítích mění samu povahu komunikace i chování. Tak jako v chatu pomocí emoji rozpoznáváme, jestli druhý mluví vážně, sarkasticky nebo naštvaně, proměňují se v jejích textech dialogy v neustálý a paranoidní souboj o dešifrování; o to, jak druhý něco "skutečně myslel". A nikde jinde nemůžou mít takové pochyby větší dopad než v milostných vztazích; možná právě proto o nich píše.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Rozhovory s přáteli
Autor:
Rooneyová, Sally
Nakladatel:
Argo
EAN:
9788025728123
ISBN:
978-80-257-2812-3
Originál:
Conversations with Friends
Překlad:
Šmahelová, Radka
Popis:
1× kniha, vázaná, 284 stran, česky
Rozměry:
14,5 × 21,2 cm
Rok vydání:
2019 (1. vydání)