Karina Sainz Borgo - V Caracasu bude ...
Ke stažení

V Caracasu bude nejspíš stále tma

Nakladatel:  Odeon 2020
Ihned
199 Kč

Anotace

Napínavý, komorní příběh začíná pohřbem matky, s níž hlavní hrdinka Adelaida prožila celý život a ke které ji pojila silná citová vazba. Svobodná, bezdětná, osamělá čtyřicátnice je náhle úplně sama. Ke všemu ji z jejího bytu i života vyhodí provládní ženské komando. V tu chvíli začíná Adelaidin boj o přežití. Náhodou se dostane do sousedního bytu,...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Vaše hodnocení
Velmi temná, krátká, ale všeříkající sonda do současné Venezuely a také do myšlení skoro čtyřicetileté bezdětné hlavní hrdinky, která se odvážně rozhodla vzepřít mocenskému systému pomocí okamžitých rozhodnutí, bez nichž by mohla přijít o život. Dokumentárně-fiktivní pohled dokresluje poetický jazyk samotné vypravěčky, který nedrhne, ale naopak dynamicky plyne.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Blíž, než se zdá...

(...) A objev rovná se tentokrát jasná výhra. Novela Kariny Sainz Borgo (ročník 1982), byť opatřená trochu šroubovaným titulem V Caracasu bude nejspíš stále tma, má sílu jako rány na buben. (...) Vynikající prvotina, a ve skvělém překladu Lady Hazaiové. Ale taky pádná kritika, obžaloba jednoho nekonečného utrpení. Kdo má za to, že Venezuela je daleko, ať se ohlédne za československými dějinami přelomu čtyřicátých a padesátých let. Jsou blíž, než se zdá.

Sainz Borgo, Karina: V Caracasu bude nejspíš stále tma

Jak daleko je třeba odejít, aby se člověk zachránil? Někdy je nutné skoncovat se svými kořeny a zpřetrhat stará pouta… Román venezuelské spisovatelky má rysy dokumentu, ač jde o čirou – a čtivou – fikci. Lze ho chápat jako alegorii moci a osudu společností porobených autoritářským systémem.
Celá recenze

Sainz Borgo, Karina: V Caracasu bude nejspíš stále tma

Novinářka ve středním věku po matčině smrti náhle řeší dilema, zda je přípustné, aby překročila morální pravidla platící v civilizovaném světě, nebo zda může, donucena okolnostmi, tato pravidla překročit, když jde o otázku holého přežití. Karina Sainz Borgo na pozadí komorního příběhu několika postav představuje současnou Venezuelu.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
V Caracasu bude nejspíš stále tma
Autor:
Sainz Borgo, Karina
Nakladatel:
Odeon
EAN:
9788020719522
ISBN:
978-80-207-1952-2
Originál:
La hija de la Espaňola
Překlad:
Hazaiová, Lada
Popis:
Elektronická kniha, 208 stran, bez zabezpečení DRM, 0,4 MB ePUB ePUB, 1,2 MB Mobi Mobi, česky
Rok vydání:
2020