Eva Papoušková - Kosprd a Telecí ...
Chystá se Info OKO

Kosprd a Telecí - Příběh ze školky: anglicko-české vydání

Nakladatel: Edika
Kosprd a Telecí

Kosprd a Telecí

206 Kč
Skladem
206 Kč
Vyjde 30.3.2023
242 Kč
pohlídat
Kosprd a Telecí

Kosprd a Telecí

179 Kč
Rozebráno
179 Kč

Anotace

Příběh ze školky v anglicko-českém vydání zachycuje každodenní momenty, které se mohly přihodit v kterékoliv mateřské školce, stejně jako vypovídá o dětské fantazii i nápadech předškoláků, nad nimiž se dospělí nestačí divit. Přátelství Kosprda a Telecí i jejich dobrodružství a postoje jsou zachyceny velmi vtipně a současně velmi pravdivě.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)

Vaše hodnocení
Idealni pro predskolaky. Velmi vtipné, navíc moc povedené vykresleni dětského uvazovaní a různých dospelackych charakteru. I jako rodiče me pobavila.
Dceru (4,5 let) příběh nenadchl. Z mého pohledu je příběh a volba legračních zápletek vhodnější pro starší čtenáře, kteří dané vtipné poznámky, situace a pointy pochopí lépe, než čtenář školkového věku. Musela jsem často dovysvětlovat, aby pochopila autorčinu zamýšlenou legraci. Ke knize se vrátíme, ale s nějakým časovým odstupem, zřejmě až bude...
Více

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Ze života předškoláků

Jmenný název knížky Kosprd a Telecí vyvolává řadu asociací, jež nezkrotí ani žánrový podtitul Příběh ze školky. Autorka Eva Papoušková je známá jako scenáristka a s touto prací pro děti zvítězila ve 3. ročníku soutěže o nejlepší původní českou prózu, kterou vyhlásilo nakladatelství Albatros.
Celá recenze

Pohádka, co nenudí ani dospělé

Kosprd a Telecí má kromě výborně rytmizovaného příběhu (který rodiče pravděpodobně rozečtou ratolesti před usnutím a i když dítě už bude dávno v limbu, sami dočtou v jednom zátahu až do konce) také báječné ilustrace Galiny Miklínové. Ta je tentokrát víc drsná než poetická, což se k příběhu výborně hodí. Zdá se, že po Kanafáskovi, jednom z nejvydařenějších večerníčků porevoluční tvorby pro děti (i na něm se výrazně podílela Galina Miklínová) se Papoušková zase trefila. Knihy pro děti však seriálovou scenáristku neuživí. Což je škoda, protože kdyby tenhle žánr psala víc, měli bychom po tandemu Macourek-Born podobně kvalitní tandem Papoušková-Miklínová. Hodnocení: 90 %

Magazín OKO

Dětské knihy, které se povedly
Aktuality

Dětské knihy, které se povedly

Ocenění Zlatá stuha uděluje česká sekce IBBY (Mezinárodní sdružení pro dětskou knihu), Obec překladatelů a Památník národního písemnictví.

Oceněné knihy, které by mohly ...

 |  Tomáš Weiss

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Kosprd a Telecí - Příběh ze školky
Autor:
Papoušková, Eva
Nakladatel:
Edika
Edice:
Dvojjazyčné knihy
EAN:
9788026618584
Doporučená prodejní cena:
269 Kč
Originál:
Kosprd a Telecí
Překlad:
Koutna-Izzo, Olga
Popis:
1× kniha, vázaná, 104 stran, česky, anglicky
Rozměry:
16,3 × 23,8 cm
Jazyk:
česky, anglicky