Jonathan Livingston Racek

Nakladatel:  Synergie 1999
Skladem
179 Kč
161 Kč
Rozebráno
Na prodejnách 
Dostupno na následujících prodejnách (bez záruky):
187 Kč
159 Kč

Anotace

Duchovní bestseller vypráví Jonathanův příběh o svobodě, lásce o volnosti. Kniha vychází v novém překladu Roberta Gajdoše.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(10x)
pro ty co mají křídla ... jen je otevřít a letět....
Vyprávění Richarda Bacha o J.L. Rackovi je neuvěřitelné svým jazykem, vypravěčským umem autora, obsahem i dosahem, jedno z nejkrásnějších vyprávění, které jsem kdy mohl slyšet, které navíc čtené Sašou Rašilovem získalo punc další dimenze.
Bohužel více hvězdiček přidělit nelze ;-)
Více
Jak tuto knihu nejvhodněji doporučit? Není moc knih, které bych chtěla opakovaně číst...
... jen dodám, že i když je to kniha o pár stránkách, je v nich napsáno vše. Co dodat ? Jděte do toho ... !
Ach ... Richard Bach. Richard Bach a ten jeho záletný racek oddávající se nespoutanosti světa. Jak krásné je zavřít oči, zamknout uši, změnit se v racka a vzlétnout, být volný a neomezený. Kouzlo Bachových knih umí vpravit bdícího člověka hluboko do snů, z nichž se odmítá vratit. Jenže všechno má konec, stejně jako spisovatelovy knihy, ale co nikdy nemůže skončit, je lidská touha vznést se nad...
Více
Racka považuji za kultovní dílo, které autora proslavilo po celém světě (a to přesto, že jeho ostatní knihy nečetl už téměř nikdo :-). Krásná alegorie, se kterou se lze myšlenkově ztotožnit.
Racek byla první kniha,kterou jsem od Bacha četla. Zaujala mě natolik,že mám přečteny skoro všechny jeho knihy. Racek je nádherný příběh,který se může dotknout každého z nás. Je to inspirace pro lidi,kteří si nejsou jisti,zda má smysl se přemáhat a objevovat v sobě nové schopnosti. Ano,určitě má. Všem doporučuji.
Nelze nic jiného, než se ztotožnit s předchozími komentáři. Je to prostě 'Worth reading'. Já jsem jej ještě četl jako samizdatovou verzi na průklepovém papíře, dnes už seženete krásnou knihu...
Richard Bach má neuvěřitelné nadání, jeho knihy mne vždy donutí přemýšlet o životě, o sobě a o druhých. Jonathan Livindgston Racek je kniha o cestě za vlastním poznáním, snaží se poodhalit, co je vlastně důleží, i když každý vlastní cestu ke čtení mezi řádky sám. Jít proti proudu, nalézat, učit se a nakonec se vrátit a rozdat své znalosti ostatním. O tom to je, o smyslu života....
V poetickém podobenství popisuje autor individuální odvahu postavit se za své přesvědčení proti všem i za cenu vyhnanství. Prožívání všech možností, jež život skýtá, přináší své ovoce v povznášejícím pocitu blaženosti a k hlavnímu hrdinovi, rackovi Jonathanu Livingstonovi, přivádí nadšené následovníky.
Zobrazit další (7)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Jonathan Livingston Racek
Autor:
Bach, Richard
Nakladatel:
Synergie
EAN:
9788086099231
ISBN:
80-86099-23-7
Originál:
Jonathan Livingston Seagull
Překlad:
Gajdoš, Robert
Popis:
1× kniha, vázaná, 70 stran, česky
Rozměry:
12 × 17 cm
Rok vydání:
1999