Richard Bach - Jonathan Livingston Racek

Jonathan Livingston Racek

Nakladatel: Synergie 1999
Jonathan Livingston Racek

Jonathan Livingston Racek

178 Kč
Rozebráno
178 Kč
Jonathan Livingston Racek

Jonathan Livingston Racek

169 Kč
Rozebráno
169 Kč
Jonathan Livingston Racek /bilingvní/

Jonathan Livingston Racek /bilingvní/

161 Kč
Rozebráno
161 Kč
Rozebráno
159 Kč
pohlídat

Anotace

Duchovní bestseller vypráví Jonathanův příběh o svobodě, lásce o volnosti. Kniha vychází v novém překladu Roberta Gajdoše.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(12x)

Vaše hodnocení
Jonathan Livingston není obyčejný racek, co se honí za zbytky z rybářských lodí, nehledá přístřeší. Jonathan sní o létání, miluje létání. Chce umět létat tak, jako nikdy žádný racek jakživ nelétal. Zatímco ostatní loví potravu, Jonathan trénuje létání i přesto, že ostatním rackům připadá zvláštní.

Je to příběh o odhodlání, o tom jít si...
Více
pro ty co mají křídla ... jen je otevřít a letět....
Vyprávění Richarda Bacha o J.L. Rackovi je neuvěřitelné svým jazykem, vypravěčským umem autora, obsahem i dosahem, jedno z nejkrásnějších vyprávění, které jsem kdy mohl slyšet, které navíc čtené Sašou Rašilovem získalo punc další dimenze.
Bohužel více hvězdiček přidělit nelze ;-)
Jak tuto knihu nejvhodněji doporučit? Není moc knih, které bych chtěla opakovaně číst...
... jen dodám, že i když je to kniha o pár stránkách, je v nich napsáno vše. Co dodat ? Jděte do toho ... !
Ach ... Richard Bach. Richard Bach a ten jeho záletný racek oddávající se nespoutanosti světa. Jak krásné je zavřít oči, zamknout uši, změnit se v racka a vzlétnout, být volný a neomezený. Kouzlo Bachových knih umí vpravit bdícího člověka hluboko do snů, z nichž se odmítá vratit. Jenže všechno má konec, stejně jako spisovatelovy knihy, ale co nikdy...
Více
Racka považuji za kultovní dílo, které autora proslavilo po celém světě (a to přesto, že jeho ostatní knihy nečetl už téměř nikdo :-). Krásná alegorie, se kterou se lze myšlenkově ztotožnit.
Racek byla první kniha,kterou jsem od Bacha četla. Zaujala mě natolik,že mám přečteny skoro všechny jeho knihy. Racek je nádherný příběh,který se může dotknout každého z nás. Je to inspirace pro lidi,kteří si nejsou jisti,zda má smysl se přemáhat a objevovat v sobě nové schopnosti. Ano,určitě má. Všem doporučuji.
Nelze nic jiného, než se ztotožnit s předchozími komentáři. Je to prostě 'Worth reading'. Já jsem jej ještě četl jako samizdatovou verzi na průklepovém papíře, dnes už seženete krásnou knihu...
Richard Bach má neuvěřitelné nadání, jeho knihy mne vždy donutí přemýšlet o životě, o sobě a o druhých. Jonathan Livindgston Racek je kniha o cestě za vlastním poznáním, snaží se poodhalit, co je vlastně důleží, i když každý vlastní cestu ke čtení mezi řádky sám. Jít proti proudu, nalézat, učit se a nakonec se vrátit a rozdat své znalosti ostatním. O tom to je, o smyslu života....
V poetickém podobenství popisuje autor individuální odvahu postavit se za své přesvědčení proti všem i za cenu vyhnanství. Prožívání všech možností, jež život skýtá, přináší své ovoce v povznášejícím pocitu blaženosti a k hlavnímu hrdinovi, rackovi Jonathanu Livingstonovi, přivádí nadšené následovníky.
Jonathan Livingstone Racek (1970) je kultovní novela a nejslavnější dílo amerického spisovatele Richarda Davida Bacha. Vypravuje poetický příběh o rackovi, jenž nadevše miluje létání. Vrhá se proto do své lásky s odvahou, vytrvalostí a nejvyšším odhodláním. Za jeho snažení mu je odměnou zavržení a vyloučení ze společnosti hejna. Jonathan se však...
Více
Zobrazit další (9)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Jonathan Livingston Racek
Autor:
Bach, Richard
Nakladatel:
Synergie
EAN:
9788086099231
ISBN:
80-86099-23-7
Originál:
Jonathan Livingston Seagull
Překlad:
Gajdoš, Robert
Popis:
1× kniha, vázaná, 70 stran, česky
Rozměry:
12 × 17 cm
Rok vydání:
1999