Milá Lisbeth, tak co hackeš tentokrát?

/ Tomáš Weiss

Představuju si to asi takhle: první vlna ultras - zájemců už má touhle dobou knihu přečtenou (psáno den po vydání) a vědí své. Hackerová Salanderová prolomila všechny ochrany a vyzobla si z cízích počítačů, co potřebovala. Jenže se pochopitelně ukázalo, že se to mnoha lidem nelíbí. Bude potřebovat ochranu a pomoc Mikaela Blomkvista. Souběžně s tištěnou verzí byla připravena i audiokniha. Načetl Martin Stránský.

Další články

Rádio Kosmas

Muž jménem Ove byl Audioknihou roku 2014. Co omlouvající se a zdravící babička?

Knihy Frederika Backamana se hodně čtou a poslouchají. Téma seniorů totiž trefil maximálně čtivě. A taky ho osadil správným poměrem humoru a sentimentu. Audiopodoby se stejně jako u Oveho ujal top režisér audioknih Michal Bureš. Jana Vlasáka tentokrát logicky vystřídal ženský hlas Valerie Zawadské.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Dostanu tě i z postele!

Sběratel kostí Jefferyho Deavera je krimi o pronásledování dalšího máklého vraždícího úchyla. Nic překvapivého. Ozvláštněním ovšem je hlavní postava - bývalý detektiv Lincoln Rhym je po úrazu ochrnutý a upoutaný na lůžko. Aby se mohl pustit po stopě zabijáka, který své umučené oběti pohřbívá typicky morbidním způsobem a záměrně zanechává drobné stopy, spojí se s mladou pochůzkářkou Amélií, která se tak stává jeho „rukama a nohama“. Teď audio-podoba s Janem Vondráčkem.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Čínský detektiv a americká soudní lékařka a ohořelá mrtvola v pekingském parku

Nemůžu si pomoct, ale Peter May je šikula. Nejen, že dokáže psát svižně a poutavě, ale nachystat si v dnešním globálním světě něco jako "čínskou sérii", s čínským detektivem a pomocnicí-Američankou.....no to by prostě mělo obchodně fungovat. Kolikpak fanoušků krimi může být třeba jen v Pekingu? Česky teď Pán ohně už i jako audio - v hlavních rolích Martin Myšička a Jana Plodková.