AudioPoláček a jeho zdramatizované Hlavní přelíčení

/ Tomáš Weiss

Poláčkovo Hlavní přelíčení přepracoval v roce 1984 pro Československý rozhlas Stanislav Neubert a nastudoval režisér Jan Lorman. V roli Josefa Maršíka předvedl vynikající výkon František Husák, postavu citlivé, naivní a vdavekchtivé služebné Válové ztvárnila Iva Janžurová.

Další články

Rádio Kosmas

Příběh umučeného faráře Toufara audio

Na náhrobní desce P. Josefa Toufara můžeme číst slova, která pronesl v poslední den roku 1949 jako výzvu i povzbuzení: „Žijme tak, jako bychom již dnes zemřít měli. Žijme pečlivě jako moudří a vykupujme si časem vezdejším život věčný. Kniha Miloše Doležala o Toufarově životním osudu, až k jeho umučení komunistickou StB, teď vychází na CD jako rozhlasová četba. Účinkují David Matásek a Jana Franková.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Karel IV. sobě

A začínáme slavit 700. výročí narození slavného Lucemburka, Karla IV. Největší Čech, podle televizní ankety z roku 2005, je tedy spíš velký Evropan, protože šlechta je prostě nadnárodní ze své podstaty. Autor knižní předlohy tohoto audia J.B. Prokop má ke Kralovi IV.o to větší vztah, že někteří z jeho předků byli ve službách tohoto slavného panovníka.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Islám nemůže za naše prázdné životy

Houellebecqova kniha Podvolení asi ani nemohla čtenáře nezaujmout. Bude se číst hlavně ve smyslu postupného podvolení se islámské tradici a kultuře. Jenže v té knize jsou přece silné obrazy, které nám ukazují, jak neuvěřitelně snadnou jsme kořistí pro naše okolí - pro politiky, pro doktory a vědce, pro byznysmeny, pro showbyznysmeny, pro média....Věříme všemu a ničemu, tedy můžeme se podvolit libovolně čemukoliv. Audio knihy načetl Igor Bareš.