11 hodin12 minut Porodní báby

/ Tomáš Weiss

Až fyzicky naléhavé audio, připravené z knižní předlohy Porodní bába finské autorky Katji Kettu. Příběh porodní sestřičky, kterou osud a bezmezná láska k nacistickému poručíkovi zaplete do soukolí války víc, než by si kdy pomyslela. Autorka příběh líčí ve třech rovinách: z pozice porodní báby, nacistického poručíka Johannese, a z deníků mrtvého muže – špiona, pracujícího jak pro britskou tajnou službu, tak pro Gestapo a údajně i pro Sověty.

Další články

Rádio Kosmas

Sepulvedovo podobenství načteno

Autorem knížky O Rackovi a kočce, která ho naučila létat je chilský spisovatel Luis Sepulveda, žijící ve španělském Gijónu. Je aktivní v ochraně přírody, spolupracuje s organizací Greenpeace a na jeho díle je to znát. Příběh sám, původně určený dětem, podobně jako Exuperyho Malý princ, je tak promyšlený, že jen dospělý dospělý ocení všechny jeho aspekty.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Tak mladíku, pracky pěkně nahoru!

Může být pro vraha něco horšího, než když ho pronásledují tři zarputilé důchodkyně, které už se, žerty stranou, zubaté ani trochu nebojí? Není nakonec nejúčinnější metodu vyšetřování sbírání klepů? Seniorky z důchoďáku Podzimní háj jdou do akce. Audio namluvila Daniela Bartáková.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Role fotbalu v osamělosti třiašedesátileté ženy

Tady byla Britt-Marie je další knihou Fredrika Backmana. Audio hlas Valérie Zawadské, která se ujala už četby Babička pozdravuje a omlouvá se, říká „V ‘Babičce’ se o Britt-Marii mluví jako o určité osobě, která žije v domě spolu s ostatními hrdiny. A posluchač si ji zafixuje jako odpornou, protivnou, ječivou, hádavou ženskou. Kdežto v Tady byla Britt-Marie nám dojde, proč taková je. A pochopíme ji. Román vypráví také o vnitřní osamělosti, do které se člověk může dostat jak sám, tak okolnostmi.