Tak mladíku, pracky pěkně nahoru!

/ Tomáš Weiss

Může být pro vraha něco horšího, než když ho pronásledují tři zarputilé důchodkyně, které už se, žerty stranou, zubaté ani trochu nebojí? Není nakonec nejúčinnější metodu vyšetřování sbírání klepů? Seniorky z důchoďáku Podzimní háj jdou do akce. Audio namluvila Daniela Bartáková.

Další články

Rádio Kosmas

Role fotbalu v osamělosti třiašedesátileté ženy

Tady byla Britt-Marie je další knihou Fredrika Backmana. Audio hlas Valérie Zawadské, která se ujala už četby Babička pozdravuje a omlouvá se, říká „V ‘Babičce’ se o Britt-Marii mluví jako o určité osobě, která žije v domě spolu s ostatními hrdiny. A posluchač si ji zafixuje jako odpornou, protivnou, ječivou, hádavou ženskou. Kdežto v Tady byla Britt-Marie nám dojde, proč taková je. A pochopíme ji. Román vypráví také o vnitřní osamělosti, do které se člověk může dostat jak sám, tak okolnostmi.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Nestat se cynickým idiotem

Původně čtyřdílnou rozhlasovou inscenaci podle Dostojevského románu Idiot natočil v roce 1982 Josef Melč. Je příkladnou ukázkou jeho precizní práce, pokorně vůči významovým intencím předlohy a náročné na interprety. Tak jako scénárista se i režisér soustředil na dramatické vztahy mezi hrdiny románu. V hlavní roli Jan Hartl.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Hlasový galakoncert hvězd - rozhlasová lahůdka Sedm svědků

Rudolf Hrušínský, Rudolf Jelínek, Ladislav Kazda, Jaroslav Marvan, Radoslav Brzobohatý, Karel Höger, Dana Medřická...ti všichni v rozhlasové hře z roku 1967 Sedm svědků. Ve hře Petera Karvaše se sice vyšetřuje, ale detektivka to není. Spíš ukázka charakterů. Variace na téma: jde kolemjdoucí kolem násilnosti a co udělá?