Na dotek Petra Viziny - podcast Aktualne.cz, hostem Miroslav Krobot

/ Petr Vizina, Aktualne.cz

Osmnáct let vedl Dejvické divadlo a je nasnadě, že by jeho vzpomínky na práci s Ivanem Trojanem, Jaroslavem Pleslem, dcerou Lenkou nebo Hynkem Čermákem byly čtenářsky vděčné. Jenže oblíbený žánr hereckých historek ze šatny nebo "prken, která znamenají svět" kniha Miroslava Krobota nazvaná Nečíst obloukem míjí. Nenabízí ani tak oblíbený žánr "zpovědi".

 

Další články

Rádio Kosmas

Na dotek Petra Viziny - podcast Aktualne.cz, hostem Honza Vojtko

S párovým terapeutem Honzou Vojtkem o tom, že tolerovat svého partnera je málo. A také o tom, že ani v nejharmoničtějším vztahu není jeden zodpovědný za štěstí druhého. Kniha Vztahy a mýty - párová terapie do kapsy přináší příběhy z "terapeutovny", které dobře demonstrují jedinečnost každého vztahu. A protože jsou reálné, nekončí samozřejmě všechny nutně happy endem.
 | Petr Vizina, Aktualne.cz
Rádio Kosmas

Megafon - podcast Kosmasu: hosty Jakub Szántó a Martin Řezníček

Blízký východ a Spojené státy americké – dva z různých důvodů nepřehlédnutelné regiony na mapě světa. Území, která jsou opakovaně popisována v médiích a knihách. Dva reportážní tituly od domácích autorů vzbudily poslední dobou mimořádnou pozornost. Oba jsou napsány s rozhledem, nadhledem, s vědomím souvislostí a zažité na vlastní kůži. Hosty dalšího Megafonu jsou Jakub Szántó a Martin Řezníček. Uvádí Richard Klíčník.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Megafon se hlásí - podcast Kosmasu o Margaret Atwoodové a jejím pokračování Příběhu služebnice

Po 35 letech vydala na podzim 2019 kanadská spisovatelka Margaret Atwoodová pokračování Příběhu služebnice - The Testaments. Právě vychází český překlad s názvem Svědectví. O knize a autorce si s překladatelkou Kateřinou Klabanovou povídá Tereza Verecká. Spouštíme Megafon - podcast o knižním světě.