Na dotek - podcast Aktualne.cz, hosty Lucie Vopálenská a Michal Plzák

/ Petr Vizina, Aktualne.cz

Dnes 14. října startuje Velkým knižním čtvrtkem život 16 novinek na knižních pultech a v e-shopech. Jedním z nich je i Pro smrt uděláno - kniha 26 živých rozhovorů o posledních věcech. Chcete vědět, co si o smrti myslí a jak k tomu faktu osobně přistupují Karol Sidon, J. H. Krchovský, Dana Němcová, Petr Hruška, Radkin Honzák, Jan Spálený a další?

Kompletní tituly Velkého knižního čtvrtku podzim 2021 TADY.

 

Další články

Rádio Kosmas

Na dotek - podcast Aktualně.cz: hostem Petra Viziny Jáchym Topol

Se spisovatelem Jáchymem Topolem o posmrtně vydaných textech jeho bratra, kníru napoleonského generála Marbota a pádu do propasti, který nešlo zastavit.
 | Petr Vizina, Aktualne.cz
Rádio Kosmas

Megafon - podcast Kosmasu s Petrou Hůlovou

Je českou spisovatelkou, která se stalo známou hned svoji prvotinou Paměť mojí babičce. Teď vyšla její první kniha pro děti. Jmenuje se Liščí oči – a je to vlastně fantasy dobrodružství o roce 1968 a o tom, jestli by bylo možné zachránit socialismus s lidskou tváří. Do takového příběhu pro děti se dnes u nás dokáže pustit podle mého jen jedna autorka - hostem ve studiu je tentokrát spisovatelka Petra Hůlová.
 | Tomáš Weiss, studio Soundguru
Rádio Kosmas

Na dotek - podcast Aktualně.cz: hostem Petra Viziny Petra Hůlová

Vůbec poprvé Petra Hůlová píše nejen o dětech, ale i pro děti. Ve vyprávění nazvaném Liščí oči, které právě vydalo Argo a jež v sobotu představí na veletrhu Svět knihy, se dva sourozenci strojem času vracejí do doby, kdy bylo jejich dědovi a babičce kolem dvaceti a Československo prožívalo šok ze sovětské okupace.