Megafon - podcast Kosmasu s Obonete S. Ubamem o knize Náš černobílý svět

/ Tomáš Weiss, studio Soundguru

V roce 1976 se narodil české matce a nigerijskému otci. Později žil s matkou v Bruntále a jako mulat, míšenec, tam byl raritou. Vůbec celý jeho dosavadní život je dobrodružný. V 15 let poprvé za otcem v Nigerii, tam kadetní škola, po návratu do Čech pobyt na vojenské škole ve Vyškově, první afro-český voják z povolání, kromě vojenské akademie vystudoval i právo, založil Ligu etnických menšin, vrátil se po smrti otce do Nigérie, kde zažil doslova a do písmene akční scény.

O tomto pobytu sepsal a v roce 2019 vydal svoji první knihu 7 let v Africe. Dnes žije a podniká ve španělské Malaze. Právě mu vyšla další kniha – rozhovory s Čechy, kteří mají africké kořeny. V ní o svých životních zkušenostech mluví Roy Koranteng – televizní moderátor, Monika Ben Thabetová – česká spisovatelka, numeroložka, spirituální koučka, Tomáš Zmeškal – český spisovatel (Milostný dopis klínovým písmem), Zuzana Tvarůžková – televizní moderátorka, Theodor Gebre Sellasie – fotbalista, Yemi A D – choreograf a performer, Lejla Abbasová – moderátorka, modelka, filantropka, Martin Kříž – sinolog, ekonom, Madalena Joao – zpěvačka a sám autor.

Další články

Rádio Kosmas

Megafon - podcast Kosmasu s Lucií Vopálenskou a Michalem Plzákem o knize Pro smrt uděláno

Jak se na smrt a umírání dívají lidé jako Radkin Honzák, Karel Schwarzenberg, J. H. Krchovský, Dana Němcová, Václav Malý, Karol Sidon, Jan Spálený, Miroslav Petříček, Věra Nováková a další a další? Celkem 26 rozhovorů najdete v ojedinělé knize Pro smrt uděláno. Ta vyšla v rámci Velkého knižního čtvrtku - podzim 2021. S autory knihy i s dalšími spisovateli a redaktory se můžete sejít i osobně.
 | Tomáš Weiss, studio Soundguru
Rádio Kosmas

Na dotek - podcast Aktualne.cz, hosty Lucie Vopálenská a Michal Plzák

Dnes 14. října startuje Velkým knižním čtvrtkem život 16 novinek na knižních pultech a v e-shopech. Jedním z nich je i Pro smrt uděláno - kniha 26 živých rozhovorů o posledních věcech. Chcete vědět, co si o smrti myslí a jak k tomu faktu osobně přistupují Karol Sidon, J. H. Krchovský, Dana Němcová, Petr Hruška, Radkin Honzák, Jan Spálený a další?
 | Petr Vizina, Aktualne.cz
Rádio Kosmas

Na dotek - podcast Aktualně.cz: hostem Petra Viziny Jáchym Topol

Se spisovatelem Jáchymem Topolem o posmrtně vydaných textech jeho bratra, kníru napoleonského generála Marbota a pádu do propasti, který nešlo zastavit.