Megafon - podcast Kosmasu s redaktorkou Hanou Zahradníkovou o několika knihách z Arga

/ Tomáš Weiss, studio Soundguru

Tentokrát se v Megafonu podíváme na několik knih z nakladatelství Argo. To začátkem roku 2022 představilo nový ediční plán a některé knihy v něm anoncované hned z kraje roku také vyšly. Dojde také na životopisný film o finské stvořitelce Muminků Tove Janssonové, který je právě v kinech. A také na její autobiografické texty, které se právě objevily v českých knihkupectvích. Zasvěceného průvodce nám bude dělat redaktorka Arga Hana Zahradníková.

Další články

Rádio Kosmas

Megafon - podcast Kosmasu s Olgou Stehlíkovou o poezii Simony Rackové, Jana Škroba a Teda Hughese

První Megafon roku 2022 bude o poezii. Básník Ivan Diviš kdysi hřímal, že poezie je poslední pokus smysluplně oslovit svého bližního přirozeným jazykem. Tedy ne jazykem advokátů, obchodníků nebo médií. Pozvání do dnešního Megafonu přijala básnířka a redaktorka poezie Olga Stehlíková. Budeme dnes spolu mluvit o třech básnických sbírkách – Dopisech k narozeninám Teda Hughese, Zemi slunce Jana Škroba a Nočním převádění mláďat Simony Rackové.
 | Tomáš Weiss, studio Soundguru
Rádio Kosmas

Na dotek - podcast Aktualne.cz, hostem Eliška Krausová Chaves

S Eliškou Krausovou Chaves, sestrou tří v Česku populárních bratrů, o soudržnosti rodiny, životě v exilu a také opilcích v socialistickém Československu.
 | Petr Vizina, Aktualne.cz
Rádio Kosmas

Megafon - podcast Kosmasu s Lenkou Elbe o Uranově i o postupně vznikající novince

V závěru roku se tradičně bilancuje. V Megafonu padla volba na letošní cenou Litera ověnčený debut. Prý se pro něj vžilo označení dějinně politická fantasy. Začínající autorka v něm nerespektovala zajeté literární pořádky. Spojila dosud nespojované - historii 50. let, rok 1968, rok 1999, a krimi a fantasy a grotesku a....S Lenkou Elbe o její prvotině Uranova, o Jáchymově, o chuti napsat divoký příběh i o tom, co chystá dalšího.