Miroslav Horníček chválí pohyb

/ Tomáš Weiss

"Zkusil jsem lyže i kolo. Lyže jsem si neoblíbil, ne. Výtahli mě na kopec a strčili do mě. V tom se dala krajina do pohybu." Horníčkova Chvála pohybu byla poprvé knižně vydaná v roce 1979. Kulturně jsme sice byli v době normalizačního temna, ale Horníčkova jazyková obratnost se uměla, do jisté míry, vykecat i z ní.

 

Další články

Rádio Kosmas

Mluví k vám Klub rváčů

Chuck Palahniuk je začátkem října 2016 na návštěvě v Praze. I proto vychází jeho nejznámější kniha Klub rváčů také audio. V rámci Festivalu spisovatelů se tento Američan objevil i v Senátu ČR. Jestli došlo i na pěstní souboj Palahniuk vs. Štěch agentury zatím nehlásily.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Jako Don Quijote Josef Kemr

Takže opakujeme: v hlavní roli nesmrtelného Cervantesova díla Josef Kemr. Vypravěč - Miroslav Horníček. Sancho Panza - Ladislav Mrkvička. A ještě Somr, Vinklář....Inscenace z roku 1988. Těžko najít lepší příležitost, jak si klasiku osvěžit nebo poslechem nasát povinnou školní četbu, což se u dnes obtížně čitelné klasiky většinou rozumnými češtináři toleruje.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Hodina s Karlem Högerem z roku 1962

Pro všechny, kdo mají uši ke slyšení, je hlasové interpretační umění Karla Högera svátkem. Tentokrát zapátral Radioservis v lahůdkářství zvaném archív Českého rozhlasu a vytáhl na světlo bóží rozhlasovou hru Heinricha Bölla Hodina v rodném městě. V dalších rolích dramatizace z roku1962 Bohumil Záhorský nebo Jaroslava Adamová.