Pokračování Sin City na dohled

/ Tomáš Weiss

V létě přijde do kin pokračování komiks noir klasiky Franka Millera. Chandlerovské monology a osudové ženy, pro které se chlapi mydlej hlava nehlava. Radost pohledět!

Další články

TV Kosmas

Samizdat - tvůrčí síla odporu

Pod tímto názvem probíhá od 14.3. do 18.4. výstava českého samizdatu v pražském Klementinu. Edukativní výstava, kde jsou k vidění jak samizdatové publikace, tak i psací stroje a cyklostyly, vznikla díky Národní knihovně ČR a knihovně samizdatů Libri prohibiti, která se na konci minulého roku stala památkou UNESCO.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Tomáš Halík získal prestižní Templeton Prize za rok 2014

Ta cena se uděluje už od roku 1973 a dostávají ji ti, kdo světu nějak výrazně prospěli ve sféře intelektuální a duchovní. První držitelkou byl matka Tereza, laureáty jsou například dalajlama, Solženicyn, Michael Novak, John D. Barrow...Není nic snažšího, než vzít nějakou z Halíkových knih do ruky....
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

V kavárně Park za Evou Prchalovou

Eva Prchalová píše divadelní hry a dětské knihy. Patří k nejnenápadnějším dobrým spisovatelům, které znám. Její poslední kniha, Cesta svatým Vít-ahem, je nominovanána mezi dětskými knihami na letošní cenu Magnesia litera. V Praze, v Kamenické ulici, blízko Akademie výtvarných umění a Stromovky, si Eva nedávno otevřela kavárnu Park. Hučící kávovar, který nám trochu pokazil zvuk, je důkazem toho, že Park je na vaše parkování stále připraven.