V kavárně Park za Evou Prchalovou

/ Tomáš Weiss

Eva Prchalová píše divadelní hry a dětské knihy. Patří k nejnenápadnějším dobrým spisovatelům, které znám. Její poslední kniha, Cesta svatým Vít-ahem, je nominovanána mezi dětskými knihami na letošní cenu Magnesia litera. V Praze, v Kamenické ulici, blízko Akademie výtvarných umění a Stromovky, si Eva nedávno otevřela kavárnu Park. Hučící kávovar, který nám trochu pokazil zvuk, je důkazem toho, že Park je na vaše parkování stále připraven.

Další články

TV Kosmas

Ta, jenž přijde z moře 20.3.

Novinka Miloše Urbana Přišla z moře se stala součástí jarního Velkého knižního čtvrtku. Jižní Anglie, tajemná dívka, ztráta paměti a postupné nebezpečné rozvzpomínání...
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Mrtvý na Pekelném vrchu česky

Známý slovenský autor historické fantasy Juraj Červenák, se snaží historickou detektivkou dál rozšířit okruh svých čtenářů jak na Slovensku, tak v Čechách i v Polsku. Přinášíme vám sk trailer, knihu v češtině nevydává Slovart, ale Argo a na českých pultech bude od 20.3., tedy v rámci akce Velký knižní čtvrtek.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Velké dějiny zemí Koruny české komplet

Tohle je skutečná knižní událost! Od roku 1999 až do tohoto týdne vydávalo nakladatelství Paseka asi největší knižní projekt v ČR za posledních 25 let. 19 svazků, přes 14 000 stran, 3000 obrázků, 175 map...to vše od kolektivu 21 autorů.