O lidském knihkupectví s Alenou Jelínkovou

/ Tomáš Weiss

Je to pravda odvěká - lidská knihkupectví si musí čtenáři chránit jako oko v hlavě. Ta umělohmotná, zářivá, obrovská, ale odlidštěná jsou dobrá tak na čtivo, ale k dobrým knihám patří lidská atmosféra. Ale je jasné, že dobrý knihkupec musí dnes předvést něco víc než jen sedět v krámě a čekat, že někdo přijde. Pražské Vinohradské knihkupectví lidské je. Čím?

 

Další články

TV Kosmas

Pohlaďte si Tygra z Walesu - vychází autobiografie Toma Jonese

Když jsem chodil na základku, našel jsem jednou ve skříni něco jako obrázkový deníček svojí mámy. Z těch ušmudlanejch life style časopisů československých šedesátých let si moje tehdy cca patnáctiletá matka vystřihovala fotky svých oblíbenců. Jedním z nich byl Tom Jones. Vzpomněl jsem si na to, když jsem si o skoro 50 let později pořizoval jeho desku Praise and Blame. Tenhle Sir má celkem kořínek!
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Film Piata loď podle knihy Moniky Kompaníkové bude mít premiéru na Berlinale

Slovensko-česko-maďarský snímek Pátá loď režisérky Ivety Grófové bude mít světovou premiéru na mezinárodním filmovém festivalu Berlinale.Rodinné drama vzniklo na motivy stejnojmenného románu Moniky Kompaníkové. Ten do češtiny přeložila Kateřina Tučková.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Trainspotting 2

Uplynulo dvacet let. Mnohé se změnilo, ale stejně tak zůstalo mnohé při starém. Mark Renton se vrací na jediné místo, které mu kdy bylo domovem. Čekají tu na něj: Spud, Sick Boy a Begbie. Očekávají ho i další staří známí: smutek, ztráta, radost, pomsta, nenávist, přátelství, láska, touha, strach, výčitky, heroin, sebedestrukce a smrtelné nebezpečí, ti všichni stojí ve frontě, aby ho uvítali a společně to všichni naplno rozjeli. Irvine Welsh a Danny Boyle zase po kupě.