Autor Instinktu dravce v Praze

/ Tomáš Weiss

Ve středu 23. dubna se v Praze setká detektivkář Thomas Enger se svými fanoušky. Předvede jim naživo svůj instinkt i bolest, není vyloučeno, že i déšť.

Další články

TV Kosmas

Stoletý stařík, co vylezl z knihy na plátno a počkal tam na Analfabetku

Kniha Jonase Jonassona Stoletý stařík, který vylezl oknem a zmizel byla jednou z nepopulárnějších knih loňského roku. 12. května vyjde autorovi česky druhá kniha Analfabetka, která uměla počítat. V té chvíli bude už v kinech film se staříkem.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Maďarsko - hlavní země letošního veletrhu Svět knihy

Po loňském Slovensku máme letos příležitost poznat blíž literaturu Maďarska. Na pražském knižním veletrhu Svět knihy od 15. do 18. května. Při návštěvě Maďarského institutu, kde jsme se ptali na pár zajímavostí, se nám podařilo také zastihnout aktualního laureáta Magnesie Litery za překlad Roberta Svobodu. Ten překlad byl totiž z maďarštiny - Péter Esterházy: Harmonia Caelestis.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Doktor Spánek, pěkné sny!

Stephen King napsal vloni novou knihu. Teď mají čtenáři možnost přečíst si ji česky. Jmenuje se Doktor Spánek a hlavní roli v ní má ten malý chlapec, syn zešíleného spisovatele, který měl v Osvícení ta nepříjemná vidění. Teď vyrostl a má zase jiné trable. Takže - asi by to chtělo si před Doktorem Osvícení trochu zopakovat.