Maďarsko - hlavní země letošního veletrhu Svět knihy

/ Tomáš Weiss

Po loňském Slovensku máme letos příležitost poznat blíž literaturu Maďarska. Na pražském knižním veletrhu Svět knihy od 15. do 18. května. Při návštěvě Maďarského institutu, kde jsme se ptali na pár zajímavostí, se nám podařilo také zastihnout aktualního laureáta Magnesie Litery za překlad Roberta Svobodu. Ten překlad byl totiž z maďarštiny - Péter Esterházy: Harmonia Caelestis.

Další články

TV Kosmas

Doktor Spánek, pěkné sny!

Stephen King napsal vloni novou knihu. Teď mají čtenáři možnost přečíst si ji česky. Jmenuje se Doktor Spánek a hlavní roli v ní má ten malý chlapec, syn zešíleného spisovatele, který měl v Osvícení ta nepříjemná vidění. Teď vyrostl a má zase jiné trable. Takže - asi by to chtělo si před Doktorem Osvícení trochu zopakovat.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Magnesia Litera 2014 - čtení čtveřice nominovaných

V úterý ve 20.20 na ČT Art proběhne vyhlášení literárních cen Magnesia Litera, včetně čtenářské soutěže Kosmasu. Můžete si zatím třeba předem tipnout, kdo bude mezi oceněnými. Já tipuju Jana Němce, Kateřinu Rudčenkovou, Jiřího Padevěta, Rudolfa Svobodu, Dějiny zemí Koruny české, duo Buddeus-Böhm a Jana Trachtu. Tak schválně, uvidí se 8. dubna večer.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Kniha Nicka Hornbyho a film podle ní

Hudební a fotbalový fanoušek, spisovatel, který se snaží brát těžkosti života z té lepší stránky. Nick Hornby (1957). "Krize jako šance" má možní vytetováno někde na intimních místech. Dlouhá cesta dolů je román o čtyřech sebevrazích, kteří se jednoho Silvestra náhodou potkají na jedné střeše odkud chtějí skočit...Filmová cz premiéra 10. dubna.