Kniha Nicka Hornbyho a film podle ní

/ Tomáš Weiss

Hudební a fotbalový fanoušek, spisovatel, který se snaží brát těžkosti života z té lepší stránky. Nick Hornby (1957). "Krize jako šance" má možní vytetováno někde na intimních místech. Dlouhá cesta dolů je román o čtyřech sebevrazích, kteří se jednoho Silvestra náhodou potkají na jedné střeše odkud chtějí skočit...Filmová cz premiéra 10. dubna.

Další články

TV Kosmas

Tim Burton má čerstvě v Praze výstavu, jeho knihy také máme...

Tim Burton má k Praze a hlavně k českému filmu speciální vztah. Burton je především filmař - Ospalá díra, Střihoruký Edward, Velká ryba, Mrtvá nevěsta, Beetlejuice, Ed Wood, Karlík a továrna na čokoládu, Alenka v říši divů...a zná a obdivuje postupy Jiřího Trnky, Jana Švankmajera nebo Karla Zemana. Výstava jeho loutek a výtvarných prací je v Praze v galerii U kamenného zvonu.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek a TV Vizina

Čtvrtek 20. března - den, kdy Kosmas vypustil ze skladů do knihkupectví tucet vybraných knih. Z nich byla polovina českých, přesněji čtyři české a dvě slovenské v českém překladu. V Městské knihovně v Praze ten den četli Irena Dousková, Juraj Červenák, Lucie Lomová a Miloš Urban. Chaim Cigan přes pozvání nedorazil. Vše uváděl Petr Vizina z České televize.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Pokračování Sin City na dohled

V létě přijde do kin pokračování komiks noir klasiky Franka Millera. Chandlerovské monology a osudové ženy, pro které se chlapi mydlej hlava nehlava. Radost pohledět!