Tim Burton má čerstvě v Praze výstavu, jeho knihy také máme...

/ Tomáš Weiss

Tim Burton má k Praze a hlavně k českému filmu speciální vztah. Burton je především filmař - Ospalá díra, Střihoruký Edward, Velká ryba, Mrtvá nevěsta, Beetlejuice, Ed Wood, Karlík a továrna na čokoládu, Alenka v říši divů...a zná a obdivuje postupy Jiřího Trnky, Jana Švankmajera nebo Karla Zemana. Výstava jeho loutek a výtvarných prací je v Praze v galerii U kamenného zvonu.

Další články

TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek a TV Vizina

Čtvrtek 20. března - den, kdy Kosmas vypustil ze skladů do knihkupectví tucet vybraných knih. Z nich byla polovina českých, přesněji čtyři české a dvě slovenské v českém překladu. V Městské knihovně v Praze ten den četli Irena Dousková, Juraj Červenák, Lucie Lomová a Miloš Urban. Chaim Cigan přes pozvání nedorazil. Vše uváděl Petr Vizina z České televize.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Pokračování Sin City na dohled

V létě přijde do kin pokračování komiks noir klasiky Franka Millera. Chandlerovské monology a osudové ženy, pro které se chlapi mydlej hlava nehlava. Radost pohledět!
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Samizdat - tvůrčí síla odporu

Pod tímto názvem probíhá od 14.3. do 18.4. výstava českého samizdatu v pražském Klementinu. Edukativní výstava, kde jsou k vidění jak samizdatové publikace, tak i psací stroje a cyklostyly, vznikla díky Národní knihovně ČR a knihovně samizdatů Libri prohibiti, která se na konci minulého roku stala památkou UNESCO.