Zfilmovaná Divergence

/ Tomáš Weiss

Divergnce, Rezistence, Aliance...jak se to rýmuje. Další ze sérií příběhů z nedaleké neveselé budoucnosti, která se stala v anglo-americkém světě bestsellerem. Úspěšná kniha Veronicy Rothové svedla k filmování a úspěch filmu zase k většímu zájmu o knihu. Takhle se na věc musí!

Další články

TV Kosmas

To je Miroslav Šašek

Miroslav Šašek (1916 - 1980), knižní grafik a ilustrátor, je jedním z těch umělců, kterého komunismus vyhnal z domova, ale ve světě se jeho talent a píle prosadily. Po 65 letech se dílo Jaroslava Šaška postupně zas vrací do českého postředí. Trvalo to i po roce 1989 dost dlouho, ale možná teď přišel konečně čas na to správné přijetí, Do konce června můžete navštivit v Praze výstavu, ke koupi jsou už 4 z celkového počtu 18 průvodců.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Opráski sčeskí historje 2

Co má tohle zase bejt? - taková byla reakce čtenářů na první díl, kde si autor, schovaný pod pseudonym Jaz, obrazem i jazykem utahuje z české historie. Možná to není příručka pro školní dějepis (a pro výuku češtiny už vůbec ne), ale originální nápad si už svoje fanoušky získal. Teď je tu druhý díl - a vy se můžete podívat do kreslířovy "tvůrčí dílny".
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Den knih bez DPH

23. dubna je Světový den knihy. Vždycky. Tenhle rok k tomuto datu vymyslel Svaz českých knihkupců a nakladatelů akci, která měla upozornit na nehorázné zdanění knih v ČR. Celý den stály knihy o 15% méně, tedy jako by na ně DPH byla nulové.