Spisovatelé budou číst ve vlaku...

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Od 14. do 16. září proběhne ve vlakových soupravách City Elefant, vyrážejích z Prahy nebo do Prahy, dejme tomu do nebo z Kolína, Berouna, Benešova atd., literární festival Čtení ve vlaku. Spisovatelé čtou cestujícícím ze svých knížek. Budou mít takové vlaky zpoždění nebo zrychlení?

 

Další články

TV Kosmas

Běží hošani labyrintem....

Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Vášeň mezi řádky - film o Charlesi Dickensovi

Charles Dickens (1812 - 1870) byl ve své době nejen největším spisovatelem Británie, ale uctívaným romanopiscem Evropy i Ameriky. Otec deseti dětí stíhal psát svoje romány, být novinářem a aktivistou. Film Vášeň mezi řádky se v originálu jmenuje Neviditelná žena. Je totiž o mladé ženě, která se stala něčím, jako jeho celoživotní milenkou.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Jak si darovat zpět vzpomínky

Kniha Dárce od Lois Lowryové je mimořádná hlavně tím, jak napínavě a empaticky dokáže dospívajícím přiblížit dystopickou společnost - společnost, kde ze z člověka stal jakýsi post-humánní tvor ve jménu pokroku. 11. září (zajímavé datum na premiéru amerického filmu o společnosti bez vzpomínek) přijde do českých kin filmová podoba příběhu. Roli Dárce přijal Jeff Bridges. Doporučení: přečtěte si knihu a pak jděte do kina. Protože mezi "číst" a "vidět" je - jak by řekl Dárce - velký rozdíl.