Jste zkurvysyn, pane prezidente!

/ Tomáš Weiss

Elegantní, prohnaný, metodický a zlý Frank Underwood spolu se svojí manipulativní manželkou Clair berou Washington útokem. Příčku po příčce stoupají po hierarchickém žebříku, aby dosáhli toho, po čem tak zoufale touží – po moci. Předlohou úspěšné TV série s Kevinem Spaceym byla kniha Michaela Dobbse.

 

Další články

TV Kosmas

Ukázka z knihy Jan Masaryk - pravdivý příběh

Jak už to známe např. z tv Bohémy - i film Masaryk je plný tzv "dramatizací", jinak řečeno zakčnění a situací, které se zakládají na filmařské licenci, nikoliv na pravdě. Proto je dobré vrátit se skutečným informacím. Kniha Jan Masaryk - Pravdivý příběh obsahuje ucelený životopis bývalého českého politika, diplomata a syna T. G. Masaryka. Autoři Pavel Kosatík, Michal Kolář. Audioukázku čte Jan Šťastný.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek - jaro 2017: Petra Dvořáková - Každý má svou lajnu

Kniha Petry Dvořákové Každý má svou lajnu míří na čtenáře někde v okolí puberty. Jde v ní o sport, o kamarádství, o hledání vztahu k dospělému světu, o rozdíl mezi švindlováním a fair play hrou.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek - jaro 2017: Petr Bergmann - Krkonoše. Karkonosze. Riesengebirge.

Víte, co je to veduta? Veduta je věcný, topograficky přesný malířský nebo grafický záznam např. výseku krajiny, pohledu na město. Petr Bergmann odešel před lety z Prahy na Broumovsko a od roku 2003 začal sbírat staré rytiny a litografie Krkonošska z let 1740 - 1900. 150 jich teď vychází v knize, která je částečně doplněná o současné fotografie míst od Jana Hrdého.