MY 2 a čas...

/ Tomáš Weiss

Jednou v noci zazvoní na dveře svého homosexuálního kadeřníka žena s monoklem. Rozdílně dynamické životy se tak na několik dnů sejdou. Oba jsou už těmi svými k smrti unavení. Jak přeprat samotu? Komu a čemu se dá ještě věřit, když chybí i sebedůvěra? Ta možná vlastně nejvíc. Filmový scénář Radky Denemarkové vyšel přepracovaný i jako kniha.

 

MY 2

224

Další články

TV Kosmas

Slade, ti britští Kaťáci

Může člověk, který ztratil paměť, vzpomínat? Ano, bubeník skupiny Slade Don Powell se nakonec po těžké autohavárii rozvzpomněl, že hrával v rokenrol bandu. O tom je kniha Můj život se Slade. A další "hudební" knihy vydalo v krátkém sledu nakladatelství Volvox Globator. Takže to máme: Sezóna čarodějnic o okultismu v rokenrolu, Ničeho nelituji píše zase kytarista Kiss Ace Frehley, a taky vyšla monografie o Lou Reedovi s názvem Electric Dandy. Tak tedy: One, two, three, four....
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Obdivujeme divoké z bezpečné vzdálenosti

Svobodomyslní lidé nebývají příliš pohodlní. Sálá z nich něco neodolatelného, ale jsou často nebezpeční sobě i svému okolí. Za extrovertním projevem takových lidí se dost často skrývá citlivá kůže. Nějak to k sobě patří, i když ne každý má výdrž dostat se až tam někam pod všechny ty ochranné slupky. Jedním z takových lidí byla Vladimíra Čerepková. O knize Alice Horáčkové na videu z týdeníku Knihy.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Nakladatelství Pragma - 25 let

Nakladatelství, staré jako revoluce. Zaregistrováno navrátivším se emigrantem z osmašedesátého Robertem Němcem v prosinci 1989. Údajně jako číslo 2, za Českou expedicí Jaromíra Hořce, která však dnes už dávno neexistuje. Takže podle všeho nejstarší soukromé fungující nakladatelství po Listopadu 89.