Obdivujeme divoké z bezpečné vzdálenosti

/ Tomáš Weiss

Svobodomyslní lidé nebývají příliš pohodlní. Sálá z nich něco neodolatelného, ale jsou často nebezpeční sobě i svému okolí. Za extrovertním projevem takových lidí se dost často skrývá citlivá kůže. Nějak to k sobě patří, i když ne každý má výdrž dostat se až tam někam pod všechny ty ochranné slupky. Jedním z takových lidí byla Vladimíra Čerepková. O knize Alice Horáčkové na videu z týdeníku Knihy.

Další články

TV Kosmas

Nakladatelství Pragma - 25 let

Nakladatelství, staré jako revoluce. Zaregistrováno navrátivším se emigrantem z osmašedesátého Robertem Němcem v prosinci 1989. Údajně jako číslo 2, za Českou expedicí Jaromíra Hořce, která však dnes už dávno neexistuje. Takže podle všeho nejstarší soukromé fungující nakladatelství po Listopadu 89.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

AAA není jen autobazar...

...ale i právě dvacetiletá edice anglo-amerických autorů nakladatelství Argo. V roce 1994 ji založila původně odeonská redaktorka Eva Slámová. Ta, do své předčasné smrti, dotáhla edici až přes sto titulů (100. titulem byl Cave - Smrt zajdy Munroa). Edice pokračuje dál tempem čtyři a šest titulů ročně. Sledujte! Video i edici!
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Číst si Havla štafetově

Argo vydalo knihu Havel od Michaela Žantovského. Člověk by už musel být vážně oligo, aby to nevěděl - prostě propagace knihy šla jako po másle. V pátek 14. listopadu se z knihy četlo v pasáži Lucerna. Známé osobnosti i náhodní kolemjdoucí. Z povzdálí naslouchal i svatý Václav na chcíplém koni. Kdo chce, ten už dávno ví, jaké kurevské štěstí jsme měli, že byl u nás dramatik prezidentem.