Číst si Havla štafetově

/ vojtěch polák

Argo vydalo knihu Havel od Michaela Žantovského. Člověk by už musel být vážně oligo, aby to nevěděl - prostě propagace knihy šla jako po másle. V pátek 14. listopadu se z knihy četlo v pasáži Lucerna. Známé osobnosti i náhodní kolemjdoucí. Z povzdálí naslouchal i svatý Václav na chcíplém koni. Kdo chce, ten už dávno ví, jaké kurevské štěstí jsme měli, že byl u nás dramatik prezidentem.

Další články

TV Kosmas

Zvláštní druh zlatíčka tenhle Zlatan

Fotbalové memoáry jsou zpravidla na knižím trhu těmi komerčně úspěšnými tituly. Pro nakladatele i pro autora. Zlatan Ibrahimovič, švédský fotbalový internacionál, nebude výjimkou. Navíc - těžko hledat v současném fotbale někoho, kdo minimálně působí víc nadutě a kontroverzně a přitom prostě opravdu kopat do meruny umí. Zdá se, že jediný opravdový respekt má Zlatan k fandům.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Rodinné domy, které mají šmrnc

Rodinné domy v ČR mají za sebou divoké časy, podobně jako celá společnost. Snahou předních architektů je přesvědčit investory, že postavit si archotektonicky správný dům je něco, co se jim vyplatí. A i když dům máte - kdo by si rád nezalistoval katalogem toho nejlepšího, co se u nás za posledních 25 let postavilo. Předchozí podobné knihy jsou i díky tomu vyprodané.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Bon apetit - Američanka s francouzským jazýčkem

Jsou určité dny a určité hodiny, kdy se na všech českých televizích vaří. Nejen kuchaři Pohlreich a spol., ale třeba Pawlowská Halina nebo dokonce Sestra Steinova Karolína Kamberská. S knihou Umění francouzské kuchyně se dostanou zájemci o baštíznu někam do Ameriky po druhé světové válce. Tehdy se vrátila z pobytu v Paříži Julia Childová a začala učit Američanky, jak se vaří za oceánem.