Když Sečtělí terorizují Odevzdané....

/ Tomáš Weiss

Být divergentní, čili být schopný tvůrčího uvažovaní, není bezpečné v žádné době. Veronica Rothová ve své trilogii z divergentů tak prostě rovnou udělala disidenty. A teenage publikum její nápad vzalo za svůj. Divergence, Rezistence a Aliance se tak stávají knihami, o kterých jsou třeba žáci druhého stupně ZŠ ochotni se i bavit.

Další články

TV Kosmas

Z Krvavé Máry čte Petr Janeček

Prací etnologa Petra Janečka je sbírat moderní městský folklór. Je to sen každého moderního Poea nebo Chamberse nebo Lovecrafta - práce, při která k vám grátis a ve velkém přicházejí natural černé můry lidstva. Poprosili jsme autora, aby nám přečetl několik ukázek.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Jan Kaplický a jeho Future z minulosti

11. dubna začala v Národní galerii v Praze výstava světově uznávaného architekta Jana Kaplického. Přesunula se z Londýna a představuje jeho výkresy a koláže, které sloužily jako první skici futuristických vizí. Architekt, který zemřel v roce 2009, se u nás proslavil hlavně kontroverzí kolem svého návrhu Národní knihovny, tzv.chobotnice. Tady v Čechách prostě žádné "future" asi nepotřebujeme.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Zabijáci - film podle Adler-Olsena

"Carl Morck je další zachmuřenej krutopřísnej detektiv, kterej má v obličeji vepsanou všechnu bolest světa, je jako brácha Wallandera nebo Harryho Hola. S šíleným výrazem připomínající důchodce uprostřed slev „znáte z letáku“ pobíhá po severním Dánsku a hledá spravedlnost. Tihle na práškách závislí vyšetřovatelé v permanentní depresi jsou stejně nejlepší." Tolik fanoušek s nickem Slečna Smilly. V kinech od 14. května.