Rubato a všeobecný základní příjem

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Nakladatelství Rubato vydalo první knihu v roce 2011. Mottem jejich práce je: zpřístupňovat hodnotnou, náročnou, osvěžující a intelekt povzbuzující literaturu především z oblasti prózy a esejistiky. Začalo to Opiem Jeana Cocteaua...a zatím končí Materiálními podmínkami svobody, ve kterých je ze všech stran probírána idea základního příjmu...tedy myšlenka, že stát bude každému občanovi vyplácet pravidelně jednotnou sumu...

Další články

TV Kosmas

Podívejte, jak se Coelho stával sepisujícím alchymistou pop kultury

Brazilec Paulo Coelho (1947) je zvláštní autor. Dokázal milióny lidí přesvědčit o tom, že v jeho knihách najdou recept na lidství a víru ve vlastní síly. Šikovnost, s jakou za sebe řadí nejrůznější duchovní klišé, posbírané v globální duchovní samoobsluze, ho proslavila. Slavný na životopisný celovečerák už je dost.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Tak trochu maďarský Drákula....

....čili kniha, kterou ve skutečnosti napsal maďarský literární historik Krisztián Alt (1976). I z jeho knihy se bude v ČR letos číst při Noci literatury. A je to kniha do noci zdá se velmi vhodná - horor se tady proplétá s urban fantasy, čarodějnice čarují, ženy živé žáby rodí....Bude co k čemu mladému přírodovědci, který chce příjít věcem na kloub, jeho studovaný rozum? Knihu přeložil mnohokrát za překlad oceněný Robert Svoboda.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Petr Šabach podepisoval novou knihu

Právě vyšla Rothschildova flaška, další příběh jednoho z nejúspěšnějších českých spisovatelů posledního čtvrtstoletí. Náš kameraman Vojta zachytil atmosféru autogramiády v pražském Knihkupectví Fišer. A musel být téměř neviditelný, protože Petr Šabach si zrovna na focení a natáčení nepotrpí a jednoho z reportérů poslal rovnou řízně kamsi.