Čerstvá knihkupkyně BioMasha doporučuje dětem....

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Chtěli jsme v pražském knihkupectví Baobab natočit pár dětských knih, abychom připomenuli rodičům, že se kniha za vysvědčení může někdy i přes počáteční odpor obdarovaného nakonec během prázdnin s výtečníkem skamarádit. Ale to jsme netušili, že nás za pultem čeká právě čerstvá knihkupkyně, slam poetry BioMasha.

Další články

TV Kosmas

Přicházím o své včerejšky

Jsme civilizace mocná, ale také zranitelná. Plná individualismu a hrdosti na svojí osobní jedinečnost. Ale co když nás náš mozek začne zrazovat? Co když nám začne vyhasínat inteligence? Dočkáme se v našem okolí solidarity a lásky? Neuroložka Lisa Genova napsala silnou knihu o tom, jak postupná demence vstupuje do života profesorky na Harvardské univerzitě. A pochopitelně i do životů jejího okolí. Ve filmové adaptaci s vynikající Julianne Mooreovou.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Jiřina Šiklová - kočka, která nikdy nespí

Těžko si představit, že právě čerstvá osmdesátnice celé dny oka nezamhouří. Ale smysl titulku je jasný – socioložka Jiřina Šiklová rozjela za svého života tolik akcí a seznámila se a ovlivnila tolik lidí v celém Československu, že musí být stále ve střehu a takříkajíc v poklusu. Věk nevěk.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Zemřel Josef Topol

1. dubna měl básník a dramatik Josef Topol osmdesátiny. 15. června 2015 zemřel. To, co napsal v jednom ze svých esejů o Máchovi, platí i pro něj samotného: