Scénárista True Detective a jeho prozaická prvotina Galveston

/ Tomáš Weiss

Zatímco na H2O běží druhá série True Detective (bacha, je to o hodně nižší liga než Harrelson - McConaughey), vyšla prvotina scenáristy tohoto kulťáku Nica Pizzolatta Galveston. Odhaduju, že nás bude pár, kteří v hlavním hrdinovi ucítíme stín Rusta Cohlea a ve vzduchu najednou hliník a popel.

 

Další články

TV Kosmas

Krásná farmářka a tři chlapi v chalupě

Pomalu, neuspěchaně, zarámováno vděčnou kulisou rustikálního anglického venkova druhé poloviny 19. století se odvíjí vyprávění o hledání skutečné lásky, která není pouze krátkodechou vášní, ale hlubokým a trvalým vztahem. A tak na ni v tomhle milostném epickém příběhu Daleko od hlučícího davu Gabriel trpělivě čeká, William se zalyká láskou, v kterou již nevěřil, a Frank ji po vojensku dobývá.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Do kin přišel film o Vráťovi Brabencovi

Na knize novinářky Renaty Kalenské staví filmové zpracování, které zachycuje rozhovory Kalenské a Plastika Brabence – improvizovaná povídání, odehrávající se na místech, jež pro Brabence a Kalenskou něco znamenají. Vzniklo tak pásmo nezávazného filozofování, sebeironických vtipů i poznámek o životě ptáků a přírodě jako takové. Záznamy povídání obou aktérů, většinou snímané ruční kamerou, jsou prokládány poetickými vsuvkami.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Čerstvá knihkupkyně BioMasha doporučuje dětem....

Chtěli jsme v pražském knihkupectví Baobab natočit pár dětských knih, abychom připomenuli rodičům, že se kniha za vysvědčení může někdy i přes počáteční odpor obdarovaného nakonec během prázdnin s výtečníkem skamarádit. Ale to jsme netušili, že nás za pultem čeká právě čerstvá knihkupkyně, slam poetry BioMasha.