Co vyjde do konce roku 2015 v Torstu, ví Jan Šulc

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Víte, čím je nakladatelství Torst opravdu unikátní? Nevydává edičáky! V době, kdy se prodávají knihy, které ještě nejsou ani napsané a kdy propagace knihy je důležitější než její obsah, vystačí si Torst na svých web stránkách s tu a tam aktualizovaným Připravujeme. Jenže co když chtějí čtenáři vědět přece jen trochu víc? Tak tady je něco jako video-edičák Torstu podzim-zima 2015. Nejvíc o připravených knihách ví redaktor a editor Jan Šulc.

 

Cesty

151

Torst

249

Další články

TV Kosmas

35 x Jiří Brdečka ...na 3 DVD

Filmová expertka a spisovatelka Tereza Brdečková pokračuje ve zpřístupňování díla svého otce, výtvarníka a filmaře Jiřího Brdečky. Po knize - monografii teď připravila 35 krátkých animovaných filmů, na které byl její otec špílmachr. Přestože animáky, jde o tvorbu převážně pro dospělé. Svého času jsme v téhle disciplíně byli světovou špičkou. Ty filmy nejsou zdaleka jen momentkami doby. Třeba Třináctá komnata prince Měděnce z roku 1980.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Roku 1865 spadla holka krutopřísně do králičí nory

Uplynulo 150 let od doby, kdy Lewis Caroll ( matematik, vlastním jménem Charles Lutwidge Dodgson) vzal na výlet na loďce tři dcerky svého kolegy. Holčičky se jmenovaly Lorina, Edita a Alice, neboli Alenka, která nedala Lewisi Carollu pokoj a trvala na tom, aby jí vyprávěl pohádku. Při odpočinku na louce ji začal vyprávět příběh o Alence. Po návratu do Oxfordu si ho zapsal. Rukopis, který spisovatel doplnil svými vlastními kresbičkami, daroval v roce 1864 Alence k Vánocům.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Když vaší tetu namaluje Gustav Klimt

Šedesát let po válce se Maria Altmannová (Helen Mirren) rozhodne získat zpět rodinný majetek, který jí byl zabaven nacisty. Patří k němu i umělecká díla nevyčíslitelné hodnoty, mezi jinými i slavný portrét Adele Bloch-Bauerové I. od Gustava Klimta, který se stal národním pokladem. Spolu s právním zástupcem se pustí do zdlouhavého a náročného soudního sporu s rakouskou vládou a Nejvyšším soudem USA, který se nakonec stane jedním z nejznámějších restitučních sporů v historii.