Když vaší tetu namaluje Gustav Klimt

/ Tomáš Weiss

Šedesát let po válce se Maria Altmannová (Helen Mirren) rozhodne získat zpět rodinný majetek, který jí byl zabaven nacisty. Patří k němu i umělecká díla nevyčíslitelné hodnoty, mezi jinými i slavný portrét Adele Bloch-Bauerové I. od Gustava Klimta, který se stal národním pokladem. Spolu s právním zástupcem se pustí do zdlouhavého a náročného soudního sporu s rakouskou vládou a Nejvyšším soudem USA, který se nakonec stane jedním z nejznámějších restitučních sporů v historii.

Další články

TV Kosmas

Nestresuj, vybarvuj!

Roztrhnul se s nimi pytel. S čím? S antistresovými omalovánkami pro dospělé. Místo lihovin a cigaret a jiných substancí si proti neklidu vytáhnete pastelky a sešit s předkreslenými obrázky. A vybarvujete a vrací se vám klid a vyrovnanost. Jediné, co prý hrozí: závislost na omalovánkách!
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Podle čeho ještě rozeznáte dobro od zla?

Novinář Jaroslav Kmenta popsal v knize Padrino Krejčíř gangsterskou kariéru jednoho zbohatlého veksláka s kupónovýma knížkama, který utekl české policii, takže ho momentálně soudí policie jihoafrická. Režisér Pachl se knihou nechal inspirovat a napsal scénář filmu, který sám zrežiroval. V kinech bude mít premiéru 10.9. V hlavní roli Hynek Čermák.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

The Boss hraje stále třiapůlhodinové koncerty

Bruce Springsteen (1949) je legendární americký písničkář. První desku vydal v roce 1973. A dodnes stále pokračuje v objíždění celosvětových štací. A má vyprodáno. Vzrůstem malý chlapík má v sobě dar nějaké přirozené uvěřitelnosti. I když je sociálně kritický, i když je patetický. O jeho hudební i osobní dráze můžete teď číst v životopisné knize Marca Dolana Není to jen rock´n ´roll.