The Boss hraje stále třiapůlhodinové koncerty

/ Tomáš Weiss

Bruce Springsteen (1949) je legendární americký písničkář. První desku vydal v roce 1973. A dodnes stále pokračuje v objíždění celosvětových štací. A má vyprodáno. Vzrůstem malý chlapík má v sobě dar nějaké přirozené uvěřitelnosti. I když je sociálně kritický, i když je patetický. O jeho hudební i osobní dráze můžete teď číst v životopisné knize Marca Dolana Není to jen rock´n ´roll.

Další články

TV Kosmas

Robinson ve skafandru

Takhle reálně jste si prý Mars ještě nikdy neprohlédli. Posádka výzkumné lodi zažije na rudé planetě písečnou bouři a usoudí, že jeden z nich v ní zahynul. Jenže mrtvola se nekoná a na Marsu se tak objeví trosečník. Podaří se mu dát o sobě vědět na Zemi, takže začne mezinárodní akce na jeho záchranu. Jenže Mars není zrovna za rohem, takže hlavní potíž je v tom, jak na Marsu do příletu záchrany přežít. Film podle knihy natočil Ridley Scott a u nás půjde od 1. října.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Salanderová v síti - tedy ani nahá, ani oblečená?

Čtvrtý díl Milénia má jiného autora, ale stejné hrdiny. Jeho vydání - originálu i českého překladu zároveň 27.8. - ukáže, jestli se podařilo na Larssona napínavě navázat. Čtenářskou debatu možná zaplaví superlativy a možná vzdychání nad nastavovanou kaší.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Filmový dokument o Filipu Topolovi

Film Václava Kučery Takovej barevnej vocas letící komety připomene Filipa Topola. Dokumentární snímek, který vstoupí do tuzemských kin 24. září, vypráví o skladateli, textaři, klavíristovi a zpěvákovi skupiny Psí vojáci, jehož tvorba zasáhla tři generace.