Deadpool si dělá legraci z popkultury

/ Tomáš Weiss

Film a jeho komiksová předloha přicházejí ruku v ruce do ČR. Zatímco mezi komiksy najdete první sešit z řady Deadpool, do kin přichází stejnojmenný film. Jde hlavně o zábavu, která si utahuje ze žánru samotného. Film i komiks se tváří jako love story a horor dohromady, ale ve skutečnosti jde o komedii. A hlavním terčem zábavy je právě popkultura všech těch Supermanů a Batmanů.

Další články

TV Kosmas

Miloš Doležal pokračuje v Toufarovi

Když vyšla v roce 2012 kniha Jako bychom dnes zemřít měli, byla to nejen literární událost. Silný příběh vysočinského kněze P. Josefa Toufara, umláceného komunistickou StB, která chtěla případ tzv. Číhošťského zázraku využít ke své propagandě, se vrátil do společenského povědomí...a díky Doležalovi se začaly dít věci. Především o nich je další toufarovská kniha, Krok do tmavé noci.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Karol Sidon čte z Malého pana Talismana

Kdepak pohádky! Vlastně spíš čapkovské příběhy, trochu dobrodružné, trochu výkladové, trochu mravoučné. Vycházely původně několik let v měsíčníku Pražské židovské obce a teď se, pod autorským jménem Chaim Cigan, dostaly společně do knihy.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Oblékl si dámské punčochy - a už v nich zůstal

Dán Einar Wegener byl prvním člověkem, jenž roku 1930 prodělal operaci změny pohlaví. Rok nato zemřel ve svých 48 letech, už jako Lili Elbe. Průkopníky proměny představuje ve filmu podle této knižní předlohy oscarový režisér Tom Hooper, (Králova řeč nebo třeba Bídníci). Jak už to ale bývá – knižní předloha je blíž skutečnosti a líčí tak zásadní zásah do lidského organismu méně romanticky.