Karol Sidon čte z Malého pana Talismana

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Kdepak pohádky! Vlastně spíš čapkovské příběhy, trochu dobrodružné, trochu výkladové, trochu mravoučné. Vycházely původně několik let v měsíčníku Pražské židovské obce a teď se, pod autorským jménem Chaim Cigan, dostaly společně do knihy.

Další články

TV Kosmas

Oblékl si dámské punčochy - a už v nich zůstal

Dán Einar Wegener byl prvním člověkem, jenž roku 1930 prodělal operaci změny pohlaví. Rok nato zemřel ve svých 48 letech, už jako Lili Elbe. Průkopníky proměny představuje ve filmu podle této knižní předlohy oscarový režisér Tom Hooper, (Králova řeč nebo třeba Bídníci). Jak už to ale bývá – knižní předloha je blíž skutečnosti a líčí tak zásadní zásah do lidského organismu méně romanticky.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Podvečer s Hlasy

Před několika týdny vydal spolek Hlasy (nakladatelství Triáda, Nadace manželů Růžičkových, Ivan Arsenjev a Studio Bystrouška) další čtyři CD, takže v současnosti je k poslechu 11 studiově nahraných autorských čtení spisovatelů a překladatelů - a další budou následovat. Ten, kdo přijme pozvání k projektu, má volnou ruku v tom, jaký text chce číst. Omezením je jen délka 70 minut. Toto omezení CD formátem si autoři projektu vybrali záměrně.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Výstava Davida Cronenberga přístupná až od 16 let

Od 19. února do 17. července proběhne v pražském Domě U Kamenného zvonu unikátní výstava Evolution, která je nevhodná pro děti do 16 let – vstup je jim povolen pouze v doprovodu rodičů. Chystaná přehlídka filmových rekvizit režiséra Davida Cronenberga má již webové stránky www.cronenberg.cz, kde budou zveřejňovány aktuality spojené s jejími přípravami a průběhem. Režisérův literární debut se jmenuje Konzumárium.