Vychází sólovka Liama Gallaghera

/ Tomáš Weiss

Od jisté chvíle, kdy se Kosmas pustil víc do nabízení hudby (najdi sekce Hudba a proskákej si), se nějak plynule do informování o knihách tu a tam vmísí i nějaká ta muzika. Právě vychází sólová deska zpěváka Oasis. Model je pořád stejný - C, G, mercedes - ale tenhle k nesnesení sebevědomý floutek měl vždycky něco do sebe. Ať u mikrofonu Oasis, Beady Eye nebo teď na desce As You Were.

Další články

TV Kosmas

S překladatelem Robertem Novotným nad Dějinami opery

Zjednodušeně řečeno je opera italský vynález z konce 16. století. Krása lidského hlasu, hudba a divadelní představení v jednom. Bitva mezi hudbou a slovy, která se často rozplynou do nesrozumitelnosti a ztratí sémantický význam. Tak trochu divná a exotická podívaná. Víc o tom všem v knize Dějiny opery, kterou přeložil Robert Novotný.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Na Vltavě čte Čtvrtníček Topola

Od vydání románu Jáchyma Topola Citlivý člověk neuběhlo ani půl roku a ve studiu Českého rozhlasu už vzniká čtená rozhlasová verze této knihy s Petrem Čtvrtníčkem v režii Petra Mančala. Nahlédněte s námi do zákulisí natáčení. První díl uvádí Vltava od 1. října, můžete poslouchat i z archivu.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Další autoři Velkého knižního čtvrtku - podzim 2017 představují svoje knihy: Šebek, Flemrová, Viewegh

Při novinářském setkání s většinou českých autorů letošního podzimního Velkého knižního čtvrtku jsme je požádali, aby svoje nové knihy představili. Prní čtyři jste už mohli vidět, tady je další trojice.