Velký knižní čtvrtek - jaro 2018: Petr Daniel - Sestra smrt

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Petr Daniel (nar. 1975) se do povědomí čtenářů zapsal především svou třetí prozaickou knihou, románem Straka na šibenici (Host 2015), který byl nominován na cenu Magnesia Litera a Cenu Josefa Škvoreckého

 

Další články

TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek - jaro 2018: Lukáš Kuta: Pecková - Dítě štěstěny

O tom, co to obnáší, „být částečkou geniální hudby“, o sólovém zpěvu jako toreadorství, o pozici klasické hudby v době vycizelovaných hudebních nahrávek, o velkém životním štěstí i o držkopádech je niterný a vzácně kompaktní knižní rozhovor Dagmar Peckové s houslistou, skladatelem a hudebním publicistou Lukášem Kutou. Pecková: Dítě štěstěny.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek - jaro 2018: Tomáš Boukal - Hřbitov nevěst

Tomáš Boukal (*1977) vystudoval etnologii na FF UK. Pracuje na Katedře sociální a kulturní antropologie FF Univerzity Pardubice. Dlouhodobě se zabývá původním obyvatelstvem Severu, především vztahem lovců, rybářů a sběračů tajgy s jejich životním prostředím. Podnikl řadu cest mezi původní obyvatelstvo Sibiře a severní Kanady. Několik let žil na Altaji (jižní Sibiř).
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Svatební cesta do Jiljí po 35 letech

Od vzniku slavné komedie Svatební cesta do Jiljí s Libuší Šafránkovou a Josefem Abrhámem v hlavních rolích uběhne letos už pětatřicet let. Vydavatelství Supraphon se nyní vrátilo k oblíbené novele Miroslava Skály. Producentka Supraphonu Naďa Dvorská přizvala do nahrávacího studia Tatianu Vilhelmovou a Vojtěcha Dyka. Pro dokreslení atmosféry nahrávky byla použita původní hudba Petra Skoumala.