Femírán čili nahlédnutí do světa moderních íránských autorek

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Vyjmenuj tři současné íránské autory! Je téměř jisté, že kromě několika překladatelů nikdo takový mezi českým čtenářstvem není. Také toho mnoho nevíme o samotném Íránu. Víte třeba, že v roce 1936 tam byl zákaz zahalování? Nebo že říct Íránci, že je Arab je asi stejně korektní, jako když nám někdo řekne, že jsme Rusové. Zajímavý svět íránské literatury poodkryla, spolu se svými studenty, v novém Plavu íránistka Zuzana Kříhová.

Další články

TV Kosmas

D.O.M.E.K. s D.E.S.I.G.N.E.M.

Na vlastní triko se pustila Jana Kostelecká do vydání dvou ilustrovaných naučných knih pro děti a jejich rodiče. Jedna o moderních architektuře, druhá o designu. Ty knihy se staly nesmírně populárními. Kvalita se tu potkala s užitečností a vysokým osobním nasazením.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Tentokrát žádný Ferda ani Pytlík, ale deník z pracovního lágru v Reichu

Ondřej Sekora byl v letech 1944 - 1945 v pracovních táborech v Německu a psal a kreslil si deníky. Ty teď péči grafického designéra Tomáše Cikána a nakladatelství Plus vycházejí poprvé před čtenářské publikum.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Miloň Čepelka, sedící, mluvící....

V Literární kavárně Academia na pražském Václavském náměstí se mohli zájemci setkat s hercem Divadla Járy Cimrmana Miloněm Čepelkou a novinářem a spisovatelem Alešem Palánem. Na světě je knižní rozhovor Nedělňátko aneb S Cimrmanem v zádech.