Pavel Kosatík: Jiný T. G. M. - Velký knižní čtvrtek, podzim 2018

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Výročí umožňují páchat strašné oslavy, které utužují mýty a legendy. Výročí státu mohou v lidech budit až fanatický nacionalismus nebo pocity výjimečnosti. A 100. výročí - tak to už je schopné vyvolat úplná zvěrstva a šílenství. Až bude letos 28. října a budou se slavit narozeniny Československa, budou už mít naštěstí zájemci v rukách knihu Jiný Masaryk. Ta vyjde 18. října

 

Další články

TV Kosmas

Paul Millar, náš člověk ve Skotsku a překladatel Petera Maylea na Světu knihy Plzeň 2018

Český honorární konzul ve Skotsku, pan Paul Millar, je noblesní člověk, který toho hodně ví, a umí vyprávět. Napsal o Skotsku dvě knihy a - jak sám říká "aby si zachoval dobrou češtinu" - začal překládat knihy Petera Maylea o Provence.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Marie Svatošová, Aleš Palán: Neboj se vrátit domů - Velký knižní čtvrtek, podzim 2018

Marie Svatošová je známa nejen jako iniciátorka hospicového hnutí, ale také jako autorka řady článků, publikací a knížek. Čtenářsky nejúspěšnější je její knížka "Hospice a umění doprovázet", která vyšla už popáté, v celkovém nákladu mnoha desítek tisíc výtisků. V rozhovoru s Alešem Palánem se o jejím životě a o její dlouholeté snaze sebrat smrti její beznadějné vyznění dozvíte mnohé. Vychází 18. 10. na Velký knižní čtvrtek.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Ondřej Hübl Hod mrtvou labutí Velký knižní čtvrtek, podzim 2018

Knižní debutant Onřej Hübl napsal povídkovou sbírku Hod mrtvou labutí - a zdá se, že se mu podařilo zaujmout. Třeba Dejvické divadlo, které obsadil do hlavních rolí své povídky Divotvorné hrnce, podle které je natočen několika dílný TV seriál, který si prý herci i režisér Krobot velmi užili. Tak 18. října kniha a pak v lednu 2019 Trojan, Plesl a další na obrazovce.