Česká kovbojka o vltavínech

/ Tomáš Weiss

Premiéru bude mít film podle knihy Jiřího Hájíčka Zloději zelených koní po prázdninách. Novela se stala pobídkou pro režiséra Dana Wlodarczyka. Dramatický příběh o kopáčích vltavínů, pro něž se ilegální těžba těchto polodrahokamů stala nekontrolovatelnou vášní, ale i způsobem obživy...Žít svůj sen o svobodě za hranicí zákona ve střední Evropě 21. století – až do hořkého vystřízlivění.

Další články

TV Kosmas

Femírán čili nahlédnutí do světa moderních íránských autorek

Vyjmenuj tři současné íránské autory! Je téměř jisté, že kromě několika překladatelů nikdo takový mezi českým čtenářstvem není. Také toho mnoho nevíme o samotném Íránu. Víte třeba, že v roce 1936 tam byl zákaz zahalování? Nebo že říct Íránci, že je Arab je asi stejně korektní, jako když nám někdo řekne, že jsme Rusové. Zajímavý svět íránské literatury poodkryla, spolu se svými studenty, v novém Plavu íránistka Zuzana Kříhová.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

D.O.M.E.K. s D.E.S.I.G.N.E.M.

Na vlastní triko se pustila Jana Kostelecká do vydání dvou ilustrovaných naučných knih pro děti a jejich rodiče. Jedna o moderních architektuře, druhá o designu. Ty knihy se staly nesmírně populárními. Kvalita se tu potkala s užitečností a vysokým osobním nasazením.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Tentokrát žádný Ferda ani Pytlík, ale deník z pracovního lágru v Reichu

Ondřej Sekora byl v letech 1944 - 1945 v pracovních táborech v Německu a psal a kreslil si deníky. Ty teď péči grafického designéra Tomáše Cikána a nakladatelství Plus vycházejí poprvé před čtenářské publikum.