Náš Polák se ptá, náš Polák naslouchá

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Spíš než ucho jehly působí na některé věřící farář Zbigniew Czendlik jako popichující špendlík. Moderně oblečený, ve společnosti zábavný a oblíbený, k vidění s celebritami. Raději než na pouť do Lurd bere své farníky do vinného sklípku. Po knize rozhovorů s ním, vychází teď kniha jeho rozhovorů s jinými. Tak, jak s nimi mluvil v pořadu České televize Uchem jehly.

Hosty Zbigniewa Czendlika jsou Stanislav Bernard, Lucie Bílá,Věra Čáslavská, Luděk Galuška, Doris Grozdanovičová, Radek Jaroš, Božena Jirků, Pavlína Kalousová, Helena Klímová, Josef Koutecký, Mikuláš Kroupa, Václav Malý, Angelika Pintířová, Jan Potměšil, Liběna Rochová, Tomáš Sedláček, Hana Scharffová, Robert Vano a Miroslav Verner.

Připomeňme si "našeho Poláka" ze čtenářské besedy, kterou měl na Světu knihy Plzeň 2018 spolu s dalším našincem Mariuszem Szczygielem.

 

 

Další články

TV Kosmas

19. listopadu má premiéru první díl seriálu na HBO a HBO GO Geniální přítelkyně

Zbožňovaný bestseller Eleny Ferrante Geniální přítelkyně má svou televizní podobu - současně vychází speciální vydání kompletní tetralogie v pouzdře s filmovým motivem.
 | nakl. Prostor
TV Kosmas

Ilustrovaná Ústava ČR: ideál vs reál

Preambule: My, občané České republiky v Čechách, na Moravě a ve Slezsku, v čase obnovy samostatného českého státu, věrni všem dobrým tradicím dávné státnosti zemí Koruny české i státnosti československé, odhodláni budovat, chránit a rozvíjet Českou republiku v duchu nedotknutelných hodnot lidské důstojnosti a svobody jako vlast rovnoprávných, svobodných občanů...
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

A zase ty osvědčené rowlingovské kouzelnické hůlky

Grindelwald (Johnny Depp) splnil svou hrozbu, že uteče z vazby, a začal shromažďovat své stoupence, z nichž většina vůbec nic netušila o jeho skutečných cílech: připravit vládu čistokrevných čarodějů nad všemi nemagickými bytostmi. Ve snaze zmařit Grindelwaldovy plány, Albus Brumbál (Jude Law) získá svého bývalého studenta Mloka Scamandera, který souhlasí s tím, že pomůže...