V hlavní roli vila Tugendhat

/ Tomáš Weiss. Total film

„Skleněný pokoj je adaptací románu Simona Mawera, který mapuje dějiny Československa 20. století a zároveň vypráví trojici milostných příběhů postav, které vilu Tugendhat během desítek let obývaly. Oba rozměry knihy jsme se snažili ve filmu zachovat,“ říká režisér Julius Ševčík. „Inspirací nám byly klasické filmy jako Anglický pacient i konceptuální milostné příběhy jako Stvořeni pro lásku."

Další články

TV Kosmas

V hororovém thrilleru Tma stačí jedna místnost, jeden člověk a jeho podvědomí

Úspěšný slovenský autor Jozef Karika má do češtiny přeloženou další knihu. Po např. Trhlině, Černé hře nebo Strachu teď přišla na řadu Tma. Mysteriózní příběh, kde se prolíná skutečnost se snem a představami. Zkrátka: lidské podvědomí umí být nevyzpytatelné.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Jáchym Topol: Výstup Jižní věží - setkání v pražské Literární kavárně Řetězová

Je zajímavé sledovat na novinářské práci Jáchyma Topola několik věcí. To, jak se u nás rodily svobodné noviny po Listopadu 1989, to jak se některá témata reportáží kryjí s Topolovými náměty v knihách i to, jak sám Topol válčí se svým prozaickým jazykem a snaží se ho pro noviny ukrotit, ale jak se to naštěstí úplně nepovede. Editorem knihy byl bohemista Ivo Říha, bibliografii publicistických textů připravil Pavel Nevyhoštěný.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Confessin The Blues - dobrá bluesová kompliace má být vždycky po ruce

Podívejte se občas do sekce Hudba na e-shopu Kosmasu. Přibývají tam postupně všelijaké věci. A takhle čerstvě po letošním Blues Alive tam najdete třeba druhou sólovou desku Billyho Gibbonse ze ZZ Top nebo skupinou Rolling Stones složenou kompilaci bluesové klasiky, která je ovlivnila. 42 bluesovek od velikánů jako jsou Howlin’ Wolf, John Lee Hooker, Elmore James, Muddy Waters, Chuck Berry, Big Bill Broonzy, Robert Johnsona...Zřejmě dobrý 2CD!