S.d.CH., Kniha Tutáč čili Tutenchámon ministrem kultury

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Chcete lepší příští? Pak musí být silná kultura a ta bude tak silná, jak silného budete mít ministra. Nabízí se faraón Tutenchámon, má volno a silnou vizi napříč kulturním spektrem. Kultura tak např. dostane 75% státního rozpočtu a obrana procento jedno. Ať si zkusím armáda s takovým rozpočtem poradit. Ministr má v Knize Tutáč pro ni radu jasnou: když nebude armáda silná, ať je aspoň pestrá, jak bývá zvykem radit kultuře s takovým rozpočtem.

Další články

TV Kosmas

Marie Vilánková: Léčba informací

Mgr. Marie Vilánková, autorka diagnostického softwaru EAM set, badatelka v oboru teorie informační medicíny a lektorka řízené a kontrolované detoxikace organismu. Kromě publikační, přednáškové a organizační činnosti se věnuje výzkumu v oblasti teorie informace ve vztahu k lidskému organismu. Právě jí vyšla zneklidňující kniha o možnostech léčby člověka dodání informací jeho buněčných strukturám Léčba informací.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Setkání s Alenou Mornštajnovou nad Strašidýlkem Strášou

Když kniha pro děti, tak ideálním testem je setkání autorky s dětmi. To proběhlo v Městské knihovně na pražském Smíchově. A v letenském knihkupectví Kosmas se pak čtenáři setkali s autorkou, ilustrátorkou a také třemi herci, kteří se podíleli na audioverzi knihy.
 | Tomáš Weiss, František Plzák
TV Kosmas

Alena Mornštajnová o své první dětské (audio) knize

Strašení je vážná a zodpovědná práce. Je to zaměstnání jako každé jiné, a proto k němu potřebujete talent a vzdělání. A tak to strašidýlko Stráša, které se narodilo do rodiny s dlouhou strašidelnou tradicí, v životě vůbec nemá jednoduché. Všeho se totiž bojí. Tmy, zvuků, stínů, dokonce i svého vlastního jména. Stráša bude muset překonat sám sebe...