Americkou idylu Philipa Rotha natočil Ewan McGregor

/ Tomáš Weiss

Merry vyrůstá v rodině, která na povrchu vykazuje všechny známky idyličnosti. Ovšem Merry dospívá během války ve Vietnamu, začne se přátelit s jejími odpůrci a sama proti ní začne vystupovat. Aktivita vrcholí výbuchem bomby v oldrimrockém koloniálu, která zabije místního obětavého lékaře. Bombu nastražila Merry, která se po zbytek života musí ukrývat před FBI, jež po ní intenzivně pátrá.

Další články

TV Kosmas

Lichožroutí začínají mluvit - jak postupují práce na filmu o požíračích ponožek

Kryštof Hádek jako Hihlík, Táňa Vilhelmová v roli Žiletky, Ostrý hoch Matěj Ruppert, Marek Taclík jako padouch Kudla, podivínský lovec Lichožroutů v podání Josefa Somra a další herecké hvězdy ve studiu při postsynchronech nového animovaného filmu Lichožrouti. V kinech od 20. října 2016!
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Kocour spasitel

Filmů podle knižních předloh je pořád dost. Popularity knihy A Street Cat Name Bob (u nás pod názvem Kocour Bob) od Jamese Bowena museli filmaři prostě využít. Příběh pouličního muzikanta, kterému jeho bezcílností a alkoholem vyhasínající život rozsvítí kocour, byl ideální. Autentický, lidský, s muzikantem, se zvířetem....
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Česká kovbojka o vltavínech

Premiéru bude mít film podle knihy Jiřího Hájíčka Zloději zelených koní po prázdninách. Novela se stala pobídkou pro režiséra Dana Wlodarczyka. Dramatický příběh o kopáčích vltavínů, pro něž se ilegální těžba těchto polodrahokamů stala nekontrolovatelnou vášní, ale i způsobem obživy...Žít svůj sen o svobodě za hranicí zákona ve střední Evropě 21. století – až do hořkého vystřízlivění.