S Irenou Jirků o její knize rozhovorů s francouzskými literáty

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Na shledanou v Paříži je knížka rozhovorů se současnými francouzskými spisovatelkami a spisovateli, jejichž díla byla přeložena do češtiny. Nejenom o jejich tvorbě s nimi rozmlouvala novinářka Irena Jirků, která systematicky sleduje novinky a události ve francouzské společnosti.

Další články

TV Kosmas

A co když je to rituální vražda?

Erinye je polská detektivka, její autor Marek Krajewski (1966) je klasický filolog, který se pustil do psaní napínavého žánru. Jde o první díl série s komisařem Edwardem Popielskim, který pracuje ve Lvově roku 1939. A název? Erínye jsou v řecké mytologii bohyně pomsty a kletby, služebnice podsvětí. Trestají a pronásledují viníky hlavně tam, kde selhává uplatnění zákonů lidských. Provinilce bez slitování štvou z místa na místo. Hej Slované, polštiny se nelekejte!
 | nakl. Argo
TV Kosmas

Výpravy pro starší a pokročilé Jiřího Peňáse

Padesát sedm míst a padesát sedm kapitol v nekonečném seriálu, který Jiří Peňás píše deset let každý týden a který má své věrné čtenáře. Nyní tyto originální cestopisy vycházejí v knize s hrabalovským názvem Výpravy pro starší a pokročilé na 350 stranách a s barevnými fotografiemi. Předmluvou autora a doporučením Jáchyma Topola.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek - podzim 2019: knihy v knihkupectvích, spisovatelé na besedách

17. října byl odstartován Velký knižní čtvrtek - podzim 2019. V pražském Umělecko-průmyslovém muzeu se sešli čeští autoři (a jeden slovenský - Juraj Červenák) se čtenáři. K takovému setkání dojde ještě dvakrát - v Brně 24. 10. od 17 hod. v Knihovně Jiřího Mahena a v Hradci Králové ve Vědecké knihovně 31. 10. také od 17 hod. Stejně jako v Praze provází oběma večery Petr Vizina.