Czendlik zase zpovídá - vychází Uchem jehly 2

/ TV Noe

„Říká se o mně, že jsem bulvární kněz, ale snažím se jít tam, kde jsou lidi,“ říká lanškrounský farář mezi historkami ze své praxe. V Česku působí již více jak čtvrt století. V České televizi spolupracuje na pořadu Uchem jehly, kam si zve k rozhovoru hosty. Jeden z mnoha rozhovorů s ním vedla pro TV Noe Kateřinou Rýznarovou. V knihkupectvích se právě objevila kniha Uchem jehly 2.

Další články

TV Kosmas

CoronaCon 2.0: Jeff VanderMeer

Hostem druhého CoronaConu (on line cyklu rozhovorů a přednášek) byla i americká hvězda! Jeff VanderMeer je autor několika ceněných knížek, z nichž nejznámější bude nejspíš Anihilace, které se chopil Netflix. Posledním českým překladem je Finch.
 | Městská knihovna Praha
TV Kosmas

Měsíc autorského čtení 2020: Marcin Wicha

Marcin Wicha (1972) je varšavský prozaik, esejista, autor knih pro děti a grafik. Wichova první esejisticko-autobiografická kniha Jak jsem přestal mít rád design (2015) se věnuje dospívání v rodině architekta, který bojuje s komunistickou ošklivostí. Druhá, Věci, kterých jsem se nezbavil (polsky 2017, česky v překladu Barbory Kolouchové 2020), obrací pozornost k matce, když po její smrti uspořádává pozůstalost v jejím bytě. Kniha získala nejdůležitější polská literární ocenění.
 | Větrné mlýny
TV Kosmas

Měsíc autorského čtení 2020: Radka Denemarková

Radka Denemarková (1968) je od roku 2004 spisovatelkou na volné noze. To je v CZ velice radikální rozhodnutí. Zvlášť, pokud autorka nepíše ani románky pro dámy či slečny nebo nesestavuje knihy receptů na různé ala bažanty, ale píše takové knihy, jakou je třeba ta nebezpečně tlustá a nebezpečně náročná s názvem Hodiny z olova.