Detektivní kancelář podle Douglase Adamse

/ Tomáš Weiss

Věčný hračička a málem člen Monty Pythonů nenapsal rozhodně nic jen tak bez pobavení. Tedy - když detektivní kancelář, tak holistická. Což ve zkratce znamená, že vlastnosti systému nelze zkoumat jen tím, že prozkoumáme jeho jednotlivé části. Celek je také něčím víc než jen součtem jednotlivých částí. Že to bude pěkně vypečená četba? To si pište (teda čtěte). Můžete si když tak dát na hlavu mokrý ručník. I jindy než jen 25. května!

Film, natočený podle Holistické detektivní kanceláře Dirka Gentlyho bude mít v Americe premiéru 22. října. V hlavní roli Elijah Wood.

Další články

TV Kosmas

Zeměpisná kniha od autorů D.O.M.K.U. a D.E.S.I.G.N.U.

Aleksandra a Daniel Mizielińští jsou polští grafici, ilustrátoři a designéři a nositelé řady ocenění včetně čestného uznání v rámci prestižní mezinárodní ceny Bologna Ragazzi Award. U nás jim vyšly dvě úspěšné knihy D.O.M.E.K. a D.E.S.I.G.N. Netradiční atlas Mapy (2012) se stal celosvětovým fenoménem, byl přeložen do dvaceti tří jazyků a bylo vydáno přes jeden a půl milionu výtisků. Autoři na knize pracovali více než tři roky, nakreslili přes čtyři tisíce obrázků a navrhli dvě vlastní písma.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

OKO Kosmasu má svůj YouTube kanál

Jmenuje se TV Kosmas a je na něm ke shlédnutí 80 knižních videí. Jejich obrazovým stvořitelem je kameraman a střihač Vojta Polák. Po prázdninové pauze začínáme touto sebereklamou - a pak už dalšími rozhovory a obrazovými reportážemi z knižního světa. Těm, kdo sledují, děkujeme za pozornost. Další zájemce zveme....
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Pavel Brázda 90

Výtvarník Pavel Brázda překročil další kulatiny svého života. Jeho obrazy se pro svůj charakteristický rukopis staly součastí uměleckého veřejného světa, díky socialistickým surrealistům ale až po roce 1989. Komunisté se ho, spolu s jeho ženou, výtvarnicí Věrou Novákovou, snažili z výtvarného života vymazat, ale kampak se socialismem na Brázdův hominismus. Stále vitální umělec pokračuje dál ve svém díle. Přibral do hry počítače i fotoaparát. Krátké video z jeho letošní výstavy v Kutné Hoře.