Velký knižní čtvrtek - podzim 2020: video-sestřih rozhovorů s autory a redaktory

/ vojtěch polák

Při dodržení veškerých hygienických nařízení odstartoval nakonec Velký knižní čtvrtek, podzim 2020. Ve streamovaných rozhovorech s rouškou vyzpovídal kulturní redaktor Petr Vizina několik českých autorů a několik redaktorů knih překladových. Součástí sestřihu těchto rozhovorů jsou i dvě video zdravice. Sledujte buď celou rozhovorovou sérii jako záznam streamu na stránce ČTK nebo sestřih, který pořídil kameraman OKA.

Další články

TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek - podzim 2020: František Štorm: Stavitelé

Autorská knížka Františka Štorma Stavitelé je volnou kompilací všedních zápisků a vnitřních pocitů zažívaných během rekonstrukce starého domu, jehož hlavní část se právě proměňuje v ateliér. Anticipace tvůrčího prostoru vyvolává řadu barvitých představ zachycených v cyklu ilustrací.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Havel Channel: Petr Fischer: Byla tohle krize?

Co se dělo s českou společností, s celým světem v době prvních měsíců ohrožení covidem-19? Co jsme se dozvídali o sobě? Vyšla knižní esej novináře a filozofa Petra Fischera.
 | Knihovna Václava Havla
TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek, podzim 2020 - Zdeněk Zikmund: Bican proti Hitlerovi: fotbal v Protektorátu Čechy a Morava

První monografie o protektorátní kopané přináší obraz nejoblíbenějšího a nejrozšířenějšího sportu v kulisách nejtemnější doby. Přesahuje hranice sportovních rubrik, glosuje politické, ekonomické a společenské souvislosti. Přibližuje případy odboje, ale i aktivismu a kolaborace, s nimiž se ve fotbalovém prostředí setkáváme.