Duše K - tentokrát o metodě Wima Hofa

/ Divadlo Kampa

Wim Hofova metoda se těší stále rostoucí popularitě. Metoda sestává z tří pilířů - práce s nastavením mysli, vědomým otužováním a práci s dechem. Chcete si vědomě posílit svoji imunitu, zlepšit si spánek, snížit zánětlivost v těle či pořádně aktivovat svůj kardiovaskulární systém? O správné aplikaci Wim Hof metody a osobních prožitcích si Jaroslav Dušek povídal s lektory, kteří v České republice provádějí zážitkem této metody.

Další články

TV Kosmas

Lída Rakušanová: Za posledních 10 let se svět pohnul směrem k rozdělování společnosti a populismu

"Musíme vybudovat občanskou společnost, která je silná a sebevědomá. Občanství není jen to, že se chovám svobodně a dělám si co chci, ale je to i zodpovědnost. Se svobodou jsme naložili, jak jsme nejlíp uměli. Není to až tak špatné, protože jsem v NATO a v Evropské unii." Lída Rakušanová
 | ČRo
TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek - podzim 2020: Buddy Levy - Labyrint z ledu

Levy vypráví skutečný příběh statečnosti, ctižádosti a odhodlání přežít. Cituje z dobových deníků, dopisů a telegramů. Publikaci doprovázejí mapy a autentické snímky seržanta George Rice, fotografa expedice. Příběh americké polární expedice vedené poručíkem A. W. Greelym patří k nejdramatičtějším v historii dobývání severního pólu.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Michal Ajvaz získal Státní cenu za literaturu 2020

Michal Ajvaz (1949) vydal svoji první knihu až v roce 1989 (Vražda v hotelu Intercontinental), přestože, podle vlastních slov, psal pořád něco průběžně od svých patnácti let. Je autorem knih: Vražda v hotelu Intercontinental. Dále vydal: Návrat starého varana, Druhé město, Tyrkysový orel, Zlatý věk, Tajemství knihy, Prázdné ulice, Cesta na jih a Lucemburská zahrada. Filosofická pojednání nabízí Světelný prales. Úvahy o vidění atd. Jeho knihy byly přeloženy do dvaceti jazyků.